Cynamon, Kurkuma, Imbir – dlaczego warto?

Cynamon

Ma właściwości antyoksydacyjne.Reguluje poziom glukozywe krwi, więc będzie idealny dla cukrzyków. Spożywając gospada nam również poziom złego cholesterolu LDL i trójglicerydów. Ponadto, kontroluje apetyt, wspomaga pracę żołądka i wpływa pozytywnie na starzenie się skóry. Cynamon madziałanieprzeciwbólowe, znieczulające i przeciwbakteryjne. Rozgrzewa, więc nada się idealnie do ciepłych napojów, ale teżdo wypieków (większość pewnie kojarzycynamon z jabłkami), deserów orazdań, jeśli lubimy orientalny smak.

Kurkuma

Kurkuma nie ma intensywnego smaku, za to intensywnie barwi. Ma w sobie kurkuminę, która obniża tempo rozwoju tkanki tłuszczowej i zapobiega powstawaniu nowych komórek tłuszczowych, co jest niezwykle pomocne w walce o sylwetkę. Co więcej, ten żółto-pomarańczowy proszek ma działanie podobne do leków przeciwzapalnych, alenie jest toksyczny. Kurkuma również pomaga przy zapaleniu stawów, chorobie jelita drażliwego, poprawia pracę wątroby, działa antyseptycznie i jest jedną z najsilniejszych przypraw przeciwnowotworowych.

 

Imbir

Działarozgrzewająco i przeciwzapalnie. Mawłaściwości termogeniczne: spożycie podniesie temperaturę ciała, co poprawi metabolizm. Łagodzi bóle żołądka, ale to nie wszystko. Hamuje także apetyt, wspomaga wydzielanie soku żołądkowego i usprawnia pracę jelit. Imbir zawiera substancje, które przyspieszają spalanie tanki tłuszczowej oraz takie, które są pomocne przy walce z cellulitem. Maintensywny, ostry smak i korzenny zapach.

Tagi: cynamon, imbir, kurkuma

Jeden komentarz

  1. Ciekawe informacje. 🙂 Sama jesienią już staram się pić herbatki i dodaję tam i kurkumę i imbir. Czasami też chili. Polecam, szczególnie na katar, mija dużo szybciej! Ale np mimo stosowania domowych zdrowych rzeczy, bardzo brakuje mi słońca i muszę stosować suplementy. Jak zaczęłam stosować Witamina D3 2000 to od razu się poprawiło, więc oczywiście na pierwszym miejscu zdrowa żywność ale i suplementy – naturalne, jakościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *