DAA – kwas D-asparaginowy

DAA jest to kwas D- asparaginowy będący jednym z organicznych związków chemicznych. Należy do grupy aminokwasów białkowych, mający kwasowy charakter, produkowany przez nasz organizm samodzielnie w określonej ilości i znajduje się w przysadce mózgowej, w jądrach, jak również i podwzgórzu. U jednych osób zapotrzebowanie na niego jest na odpowiednim poziomie, u innych konieczna jest odpowiednia dieta, a nawet i suplementacja.

Jak działa DAA?

Aminokwas ten działa na układ endokrynne. DAA działa jako booster testosteronu. U osób, które mają hormon ten na nieco niższym poziomie i pragną go w naturalny sposób podnieść to DAA okaże się być idealnym wyborem. Kwas ten zwiększa ekspresję mRNA co wpływa znacząco na większą produkcję białek transportujących cholesterol StAR, a te zaś odpowiedzialne są za produkcję testosteronu przez komórki Leydiga. Nasila on także sekrecję hormonu luteinizującego z przysadki mózgowej, co ma ogromne znaczenie do prawidłowej pracy jąder.

DAA działa na układ nerwowy. Dzięki niemu następuje poprawa pamięci i funkcji kognitywnych. Dzięki niemu zostaje wydzielana dopamina związana z energią, motywacją, jak również i samym zapamiętywaniem. Działanie tego kwasu w obrębie układu nerwowego pozwala także organizmowi zdecydowanie lepiej radzić sobie ze skutkami nadmiernego stresu, trudnych sytuacji czy niekomfortowych zdarzeń DAA zwiększa ilość uwalnianego GABA, a więc dzięki temu poprawiamy sobie nastrój i jesteśmy bardziej uspokojeni emocjonalnie.

DAA działa na sprawność seksualną. Jest doskonałym specyfikiem, jeśli chodzi o produkcję plemników, zwiększenie libido, jak również i poprawienie sprawności seksualnej. Mówiąc prościej zażywając dodatkowo DAA w postaci suplementów możemy poprawić jakość naszego nasienia, szczególnie ważną w okresie płodności, możemy mieć większą ochotę na seks i odczuwać jeszcze mocniej przyjemność i seksualną satysfakcję. DAA zwiększa także w naturalny sposób poziom testosteronu.

DAA w kwestii sprawności fizycznej także odgrywa znacząco rolę. Skoro bowiem zwiększa poziom testosteronu, automatycznie poprawia kondycję, dodaje energii, sprawia, że organizm jest bardziej wydajny i silny. Skutkiem zażywania DAA w aspekcie fizyczności jest szybszy wzrost mięśni, większa siła i odpowiednia regeneracja bez żadnych bolesnych skutków ubocznych.

  Jakie dawki DAA warto przyjmować?

  Osoby, które chcą lub muszą z jakichkolwiek sposobów wspomagać się DAA w postaci suplementacji powinny stosować dzienną dawkę w granicach 2000- 3000 mg rozkładaną na 2- 3 porcje podawane między posiłkami. Warto na początku sięgnąć od mniejszej ilości i jeśli będzie widoczna tolerancja na ten aminokwas można stopniowo zwiększać dawkę. Nie zaleca się przyjmowania więcej, niż 20 g. Dodatkowo dobrze jest razem z DAA zażywać również takie witaminy jak B6, B9, B12 i witaminę D3. Dodatkowo skuteczność tego kwasu osiąga się ze zwiększoną siłą przyjmując także pieprzycę peruwiańską, buzdyganek naziemny, pyłek sosnowy, które powodują zwiększenie testosteronu, a także maczużnika, Eleuthero, kofeinę, żeń- szeń i miłorząb, które powodują wzrost masy i siły mięśni, większą energię, a także przyspieszoną pracę metabolizmu. Pierwsze efekty można zobaczyć już po 5-1o tygodniach stosowania.

  Jak długo powinniśmy taki specyfik przyjmować? Według zaleceń lekarzy i producentów aminokwasu DAA najlepszym rozwiązaniem jest suplementacja cykliczna. Przyjmujemy więc produkt przez okres 3-4 tygodni a następnie robimy 2-3 tygodnie przerwy i zaczynamy kurację na nowo.

  Oczywiście, jak każdy specyfik tak również i kwas d-asparaginowy może przynieść niepożądane skutki uboczne, szczególnie jeśli przyjmowany jest w nieodpowiednich ilościach. DAA nie powinni przyjmować młodzi chłopcy, u których jeszcze gospodarka hormonalna jest w pełni rozchwiana, gdyż może to spowodować bardzo poważne dla zdrowia konsekwencje. Nadmiar DAA w organizmie może powodować bóle głowy, bezsenność, złe samopoczucie, a także i znaczne pogorszenie koncentracji.

  DAA - dla kogo?

  Skoro DAA produkowane jest samodzielnie przez organizm, to dlaczego wielu z nas stawia na suplementy diety, które właśnie to mają w swoim składzie? Niestety organizm nie zawsze pracuje tak jakbyśmy tego chcieli i w wielu aspektach znajdziemy niedobory lub zwiększone zapotrzebowanie na konkretne produkty. Na pewno DAA będzie dla mężczyzn, którzy ukończyli 21 rok życia. Zaleca się nawet, aby byli to mężczyźni powyżej 30 lat, u których nie ma już wahań hormonów związanego z dojrzewaniem. Oczywiście nie każdy mężczyzna musi na to stawiać, ale na pewno ci, którzy posiadają zaniżony poziom testosteronu. DAA jest naturalnym sposobem na jego zwiększenie. Na pewno kwas ten sprawdzi się także doskonale w przypadku osób, które mają zaniżone libido, a także i tych, które chcą postawić na szybką regenerację potreningową.

  Tagi: co to jest DAA, daa, jak działa DAA, jakie dawki DAA, kwas d-asparaginowy, na co DAA

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *