Kava kava – ratunek przy stanach lękowych?

kava kava

Z zaburzeniami na tle psychicznym zmaga się wielu z nas. Niestety, to problem dzisiejszych czasów, a związany jest przede wszystkim z dużą presją, złym stylem życia i naszym otoczeniem. Stany lękowe objawiają się na różne sposoby i często nie są prawidłowo rozpoznawane ani nawet uznawane. Jak sobie z nimi poradzić?

Czym dokładniej są stany lękowe? Są to na przykład różnego rodzaju nerwice natręctw (nadmierny pedantyzm, obgryzanie paznokci, nadmierny perfekcjonizm itp.), lęki społeczne (obawy przed przebywaniem w grupie, występami, pracą w zespole) czy np. fobie. To zna każdy z nas i wielu z nas niestety dotknęło to nie raz. Takie objawy znacznie pogarszają jakość naszego życia i są bardzo uciążliwe.

Warto również dodać, że przestymulowany ciągłym stresem organizm też powie dość, co sprawi, że komfort naszego życia jeszcze bardziej się obniży. Takie stany doprowadzają nas również do epizodów depresyjnych. Komu z nas odpowiada unikanie ludzi wokół lub też ciągłe ataki paniki? Na szczęście mamy rośliny, które są w stanie nam w tym pomóc!

Kava Kava - co to jest?

Kava kava to tropikalna roślina, którą spotkamy na wyspach Oceanu Pacyficznego. Jej zdrowotne właściwości znane są od lat, dlatego mieszkańcy tych regionów mocno dbają o jej uprawę. Tradycyjnie była spożywana jako zioło, wspierające leczenie różnych chorób.

Przeczytaj więcej o kava kava

Co najważniejsze dla osób zmagających się zestanami lękowymi to fakt, że Kava Kava pozytywnie wpływa na nastrój, zwłaszcza przy wysokim poziomie stresu. To sprawia, że doskonale sprawdzi się u osób z atakami paniki, nerwicą, nerwowością i zmagającymi się z trudnymi sytuacjami życiowymi.

Stres negatywnie wpływa na organizm, a "nieleczony" jest wyzwalaczem wielu chorób, zwłaszcza przewlekłych. Jeżeli chcesz pozbyć się stanów lękowych, to postaw na Kava Kava! To doskonały suplement, który pomoże uporać Ci się z trudami życia codziennego. Warto dodać do tego wizyty u terapeuty, których ten suplement będzie doskonałym uzupełnieniem.

Jak działa Kava Kava?

Mechanizm jej działania nie jest do końca znany. Wiadomo natomiast, że wywołuje poczucie błogości i odprężenia. Dobrze dobrana dawka pomoże również zasnąć, co przy zaburzeniach lękowych będzie niesamowicie istotne. Bardzo często zmagamy się z przewlekłą bezsennością, co bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm i zdecydowanie nie pomaga w łagodzeniu psychiki.

Nie stosuj kavy kavy przy zaburzeniach z dopaminą i skłonnościami do uzależnień.

Jak stosować kava kava?

Możesz stosować ją w formie herbaty, natomiast najskuteczniejsza będzie w formie kapsułek. Jej spożycie nie powinno przekraczać 250 mg/dzień.

Kava kava - gdzie kupić?

Kavę kupisz w sklepie mz-store. Najlepiej dokonywać zakupów na zaufanych stronach, gdzie otrzymasz pewny i bezpieczny suplement.

Tagi: kava kava, kava kava a stany lękowe, stany lękowe, zaburzenia lękowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *