Kava Kava – uprawa i pochodzenie

Avatar

Kava Kava to niezwykle drogocenna substancja, którą można stosować na co dzień, w celu poprawy samopoczucia i zdrowia. Skąd pochodzi kava kava? Gdzie jest uprawiana?

Kava Kava to niezwykła ilość drogocennych właściwości. Działa nootropowo, wspiera odporność, odchudzanie, a przede wszystkim - uspokoi i ukoi układ nerwowy.

Wiecej o Kava Kava przeczytasz tutaj. 

Gdzie rośnie Kava?

Kava Kava rośnie na lądzie, najlepiej w zacienionym i wilgotnym miejscu. Najlepiej rozwija się w górach, a znaleźć ją można w okolicach Pohnpei. Pochodzi też z wielu wysp Oceanu Spokojnego. Kava Kava wymaga bardzo specyficznych warunków. Rośnie na obszarach tropikalnych i potrzebuje odpowiedniego cienia i wilgotnych warunków do rozkwitu. Najlepiej rośnie w górach Pohnpei, natomiast dokładny kraj pochodzenia nie jest znany. Za jej ojczyznę uważana jest Republika Vanuatu, ponieważ tam znajdziemy najwięcej jej odmian.

Kava kava może rozprzestrzeniać się tylko i wyłącznie poprzez bezpośrednie zaangażowanie człowieka. Kwiaty żeńskie są bardzo rzadkie i nie owocują nawet przy zapylaniu ręcznym, dlatego w jej rozmnożenie trzeba włożyć duży wysiłek.

Uprawa kava kava

Kava kava uprawiana jest od dawna na wyspach Hawajów, Mikronezji, Vanuatu, Fidżi oraz Samos i Tonga. Od pewnego czasu uprawia się ją również na Wyspach Salomona, ale większość kavy używanej w tym regionie pochodzi jednak z importu.

Każdy z regionów ma swoje specyficzne odmiany - od kilku do kilkudziesięciu! Kava to wiecznie zielony krzew, który dobrze rozwija się w dobrze przepuszczalnej glebie. Idealne warunki to od 20 do 35 stopni przy optymalnej wilgotności 70% do 100%. Gleba musi być dobrze spulchniona, by odpowiednio dopuszczać powietrze do korzeni.

Rozmnażanie

Kava kava jest rozmnażana z sadzonek pobranych z dolnych łodyg lub tych młodszych, podczas zbierania korzeni. Tradycyjnie, były zbierane w wieku dopiero około 4 lat, jednak w ciągu ostatnich lat zbierane są coraz młodsze sadzonki.

Mowiąc o kavie, mamy zawsze na myśli jej korzeń, który zawiera najsilniejsze składniki aktywne, które działają prozdrowotnie.

Tagi: kava, kava kava, kava kava a stany lękowe

2 komentarze

  1. Avatar

    Stosuje Kava Kava 2-3 kapsułki na noc. Działa jednak przy dłuższym zarzywaniu nie odbije się negatywnie na wątrobie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *