Olive Leaf – wyciąg z liścia drzewa oliwnego.

Ela

Związki fenolowe znajdujące się w liściach drzewa oliwnego, zwłaszcza oleuropeina ma udowodniony efekt terapeutyczny w stosunku do wielu stanów chorobowych takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, otyłość, choroba Alzheimera czy choroby serca. Oleuropeina znana jest nawet z zapobiegania uszkodzeniom generycznym czy rozwojowi raka. Jeśli cierpisz na którąkolwiek z tych dolegliwości, dowiedz się, jak wyciąg z liści drzewa oliwnego może Ci pomóc! Olive Leaf 400mg

Czym jest wyciąg z liści drzewa oliwnego

Wyciąg z liści drzewa oliwnego charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością polifenoli, które są mikroskładnikami, które dostarczamy wraz dietą (np. poprzez spożywanie oliwy z oliwek).

Fenole z oliwek i ich pochodne są powiązane z wieloma terapeutycznymi właściwościami. Korzyści zdrowotne wynikające z dostarczania tych polifenoli zależą od tego, jak wiele ich spożywamy i jak dużo nasz organizm może ich przyswoić1.

Zdolność ekstraktu z liści drzewa oliwnego do wymiatania reaktywnych form tlenu jest związana z profilaktyką chorób serca i zaburzeń metabolicznych.

1 http://ajcn.nutrition.org/content/79/5/727.full

Zalety wyciągu z liści drzewa oliwnego

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego obniża ciśnienie krwi

W badaniu przeprowadzonym na mężczyznach z wysokim ciśnieniem krwi, oleuropeina znacznie obniżyła skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi. Obniżyła ona także poziom tłuszczu i cholesterolu we krwi.

Oleuropeina opóźniła wystąpienie nieregularnego tętna i obniżyła ciśnienie krwi u szczurów w narkozie.

U pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, zażywających 500 mg oleuropeiny dwa razy dziennie przez 8 tygodni, skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi zostało skutecznie obniżone1.

1 http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0944711310002709

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Zarówno w badaniu na szczurach jak i na komórkach dotyczącym uszkodzeń serca spowodowanych stresem oksydacyjnym, wyciąg z liści drzewa oliwnego zapobiegł śmierci komórek sercowych i podtrzymał funkcje mitochondrialne.

Długotrwałe spożycie wyciągu z liści drzewa oliwnego u szczurów z wysokim ciśnieniem krwi obniżyło skurczowe ciśnienie krwi, obniżyło tętno i zredukowało powiększanie się serca i tkanek nerkowych.

Ogólnie rzecz biorąc, szczury leczone ekstraktem z liści drzewa oliwnego doświadczyły poprawy funkcji naczyń krwionośnych, szczególnie serca.

W mysim modelu zawału serca, oleuropeina zapobiegła uszkodzeniu i niewydolności serca.

Oleuropeina zapobiegła też produkcji prozapalnych cząsteczek.

Oleuropeina zredukowała skalę śmierci tkankowej spowodowanej przez lokalny brak tlenu w sercu.

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego zapobiega rakowi i chroni DNA

Wiele badań popiera twierdzenie, że związki fenolowe, takie jak te, które znajdziemy w wyciągu z liści drzewa oliwnego, odgrywają ważną role w prewencji raka.

Niedawne badanie ukazuje, że wyciąg z liści drzewa oliwnego zwalcza komórki nowotworowe raka kości i zapobiega ich rozmnażaniu.

Oleuropeina powstrzymała komórki rakowe przed replikacją, rozprzestrzenianiem się i nachodzeniem na inne części organizmu, skutecznie redukując rozmiar guza w ciągu 2 tygodni1.

Wyciąg z liści drzewa oliwnego zapobiega szkodom DNA w ludzkich komórkach krwi. To sugeruje, że wyciąg z liści drzewa oliwnego może powstrzymywać rozwój raka poprzez ochronę materiału genetycznego.

Badanie na myszach wykazało, że wyciąg z liści drzewa oliwnego zapobiega rozmnażaniu się komórek nowotworowych i zmusza je do wymarcia2.

Stężenie ekstraktu z liści drzewa oliwnego, które jest skuteczne w walce przeciwko uszkadzaniu DNA może łatwo zostać osiągnięte przy normalnym spożyciu oliwy z oliwek.

1 http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0006291X05013409
2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20568104

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego przeciwdziała cukrzycy

W badaniu na królikach, oleuropeina obniżyła i przywróciła normalny poziom glukozy we krwi oraz MDA1.

W badaniu na szczurach z wywołaną cukrzycą, oleuropeina zredukowała masę ciała, masę tkanki tłuszczowej oraz tłuszcz wątrobowy.

Oleuropeina poprawiła wrażliwość insulinową oraz zwiększyła wychwyt glukozy w mysim modelu cukrzycy.

Szczury z cukrzycą doświadczyły redukcji poziomu cukru we krwi, gdy były leczone oleuropeiną1.

1 http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0024320505009641
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4700197/

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego przeciwdziała otyłości

Wydaje się, że wyciąg z liści drzewa oliwnego może wspomóc walkę z otyłością poprzez zapobieganie gromadzeniu większej ilości komórek tłuszczowych.

W badaniu na szczurach z wywołaną cukrzycą, oleuropeina zredukowała masę ciała, masę tkanki tłuszczowej i tłuszcz wątrobowy.

Inne badanie wykazało, że oleuropeina zredukowała poziom produkowanych komórek tłuszczowych w ludzkich komórkach szpiku kostnego.

Oleuropeina i hydroksytyrozol uniemożliwiają komórkom przedtłuszczowym dojrzewanie i stawanie się prawdziwymi komórkami tłuszczowymi.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25726243
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20495905

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego pomaga zachować funkcje poznawcze

Badania przeprowadzone zarówno na komórkach jak i na zwierzętach wykazały, że związki fenolowe znajdujące się w wyciągu z liści drzewa oliwnego (głównie oleuropeina i oleocanthal) potrafią spowalniać lub nawet zapobiegać rozwojowi chorób mózgu.

Choroby amyloidowe, takie jak Alzheimer są spowodowane nagromadzeniem się nieprawidłowo sfałdowanego białka w tkankach, co powoduje stany zapalne tych tkanek i ich degenerację. Alphamind

Jednakże, wyciąg z liści drzewa oliwnego może uniemożliwić tym białkom dostanie się do mózgu. To skutecznie obniżyło toksyczność i uszkodzenie tkanki w badaniach na myszach.

W szczurzym modelu choroby Parkinsona, wyciąg z liści drzewa oliwnego ocalił komórki mózgowe przed uszkodzeniem i śmiercią komórkową.

Oleuropeina zredukowała upośledzenie pamięci przestrzennej i poprawiła funkcje kognitywne u szczurów z indukowanym stresem oksydacyjnym.

Nawet w późnym etapie choroby Alzheimera, myszy doświadczyły poprawy funkcji komórek mózgowych po terapii oleuropeiną. To wskazuje, że wyciąg z liści drzewa oliwnego może być używany nie tylko jako środek zapobiegający, ale również leczniczy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26092624
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23394606

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego ma działanie przeciwzapalne

Podczas operacji oczu, ważne jest aby utrzymać jednolite ciśnienie w oku i ograniczyć stan zapalny do minimum. U królików, które były karmione dietą bogatą w wyciąg z liści drzewa oliwnego, badacze zauważyli, że ciśnienie w oku zostało znacznie obniżone. To mogłoby pomóc uniknąć ryzyka podczas operacji oczu.

W badaniu na myszach zainfekowanych cisplatyną w celu wywołania uszkodzenia nerek, oleuropeina powstrzymała szkodliwe efekty cisplantyny. Oleuropeina obniżyła poziomy kreatyny i azotu mocznikowego we krwi do normalnych wartości. Oleuropeina również zredukowała stany zapalne i zapobiegła obumarciu komórek wątrobowych.

W modelu ludzkich komórek mózgowych, wyciąg z liści drzewa oliwnego zapobiegł stanom zapalnym.

Dodatkowo,  badania łączą oleuropeinę z działaniem przeciwzapalnym w stosunku do szpiku kostnego w urazach.

Zadziwiająco, oleuropeina nie tylko zredukowała stan zapalny w przypadku uszkodzeń skóry u zaawansowanych wiekiem myszy, ale również przyspieszyła gojenie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26603374
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24518972

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego ma działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antypasożytnicze

Wyciąg z liści drzewa oliwnego został przebadany pod kątem działania antybakteryjnego w stosunku do bakterii kwasu mlekowego.

Oleuropeina sama w sobie nie działała inhibicyjnie, ale jej dwa produkty hydrolizy, aglikon i kwas oleuropeinowy zahamowały wzrost czterech rodzajów testowanych bakterii kwasu mlekowego1.

W badaniu nad komórkami zainfekowanymi zwykłym oportunistycznym grzybem wykazano, że hydroksytyrozol (ekstrakt z liści drzewa oliwnego) był skuteczny w ograniczaniu i zapobieganiu rozwojowi infekcji2.

Toksoplazmoza jest hamowana przez leczenie oleuropeiną w komórkach nerkowych i u myszy. Oleuropeina skutecznie zapobiegła śmierci komórkowej i formowaniu nowotworów w śledzionie i wątrobie u myszy.

1 http://aem.asm.org/content/26/5/777.short
2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2901676/

 

  • Wyciąg z liści drzewa oliwnego jest antyoksydantem

W eksperymencie na myszach zatrutych arsenem, oleuropeina zmniejszyła szkody oksydacyjne we krwi, w wątrobie i tkankach mózgowych.

Hydroksytyrozol jest fenolem liści drzewa oliwnego, który jest najefektywniejszy w pozyskiwaniu niesparowanych elektronów i neutralizowaniu wolnych rolników, przed oleuropeiną i tyrosolem.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27259345

 

  • Poprawia gęstość kości i zapobiega jej utracie

Badania ukazują, że produkty uzyskiwane z drzewa oliwnego mogą zapobiegać utracie kości związanej z wiekiem.

Jedno z badań na komórkach ludzkiego szpiku kostnego wykazało, że oleuropeina zwiększa produkcję komórek kostnych.

U myszy z usuniętymi jajnikami, stan zapalny wywołany talkiem powiększył utratę kości i ich gęstości. Jednak oliwa z oliwek i jej główny polifenoli, oleuropeina, zapobiega utracie kości.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20495905

 

Tagi: antyoksydanty, ciśnienie krwi, cukrzyca, DNA, drzewo oliwne, kości, liść drzewa oliwnego, nowotwór, ochrona zdrowia, oleuropeina, otyłość, serce, suplementy, zdrowe produkty, zdrowi, zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *