Popularne artykuły

Mięta, morwa biała, poziomka – dlaczego warto? cz. 2
Odchudzanie

Mięta, morwa biała, poziomka – dlaczego warto? cz. 2 

Dlaczego warto część druga 🙂

 

Mięta

Smak znają chyba wszyscy - właściwości niekoniecznie, a to błąd! Ułatwia nasze trawienie, ponieważ zwiększa znacznie wydzielania soków trawiennych.  Działa antyseptycznie oraz pobudza układ nerwowy. Zapobiega wzdęciom i pomaga kiedy boli nas brzuch. W odchudzaniu pomoże nam nawet sam aromat mięty, który pobudza i orzeźwia, zmniejszając chęć na słodkie przekąski. Najlepiej pić ją po posiłku lub gdy przyjdzie ochota na ’coś słodkiego”.

Morwa Biała

Związki w morwie białej zmniejszają przyswajanie węglowodanów co ogranicza znacznie odkładanie się tkanki tłuszczowej, więc jest świetna na diecie! Obniża również cholesterol i działa przeciwzapalnie. Również dostrzec można wpływ na łaknienie - zmniejsza ochotę na słodkie.

 

Poziomka Pospolita

Poza pysznymi owocami, które tak jak mięta znane są wszystkim (i cenione za delikatny słodki smak) w lecznictwie używane są również liście poziomki. Działają moczopędnie oraz likwidują stan zapalny w jelitach. Napary z liści lub owoców pobudzają przemianę materii i pobudzają do pracy nerki. Działa też bakteriobójczo i jest pomocna przy stanie zapalnym organizmu.

Powiązane artykuły

1 Comments

  1. Malwinka

    ja regularnie pijam morwę białą od Malwa Tea ze wazględu na korzysci z tym związane 🙂 Morwa biała pomaga przy odchudzaniu i dobrze wpływa na metabolizm i własciwy poziom glukozy. Ma ciekawy smak, przynajmniej dla mnie – osoby pijącej głównie czarne i czerwone herbaty, jest to nowość i ciesze się, że trafiłam na nią z polecenia. Warto czasem zaryzykować i kupić zupełnie nowy smak,tym bardziej, ze ma właściwości zdrowotne 🙂

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *