Popularne artykuły

Nootropy – paliwo dla mózgu
3D illustration of "Nootropic Supplement" title on pill bottle isolated on white. Medication concept.
Badania suplementów

Nootropy – paliwo dla mózgu 

Nootropiki są to substancje, które stosuje się w celach poprawy wydajności mózgu, jak również i ogólnej kondycji organizmu. Są bardzo bezpieczne, nie uzależniają, a do tego działają na wielu płaszczyznach, będąc specyfikami, które niewątpliwie warto wprowadzić do swojej suplementacji. Pigułki mające magiczne moce dziś uznawane za prawdziwe lekarstwo na wiele schorzeń i problemów. I choć dawniej tak nazywano narkotyki, dziś mają one zdecydowanie inne zastosowanie i skład. Nootropikami są na przykład L-teainina, Ashwaghandha, czy ekstrakty z zielone herbaty.

Działanie nootropików

Nootropiki przede wszystkim poprawiają pamięć u osób, u których powstają różnego rodzaju zaburzenia w tym właśnie temacie. Zwiększają one koncentrację, zdolności uczenia się, są doskonałe w celach motywowania do działania, dostarczania energii i poprawiania nastroju. Ich działanie opiera się na tym, że następuje zmiana dostępności lub stężenie w mózgu, jeśli chodzi o dostawę neuroprzekaźników neurochemicznych, a także różnego rodzaju enzymów i hormonów. Nootropiki odpowiadają za lepszy przepływ krwi do mózgu, stąd też jest on zdecydowanie lepiej dotleniony.

W zależności od tego, jaki specyfik weźmiemy tak też działa on na określony obszar w mózgu. Jedne z nich działają typowo na pamięć i koncentrację, inne są dobre na sen i odpowiednią regenerację organizmu, jeszcze inne na depresję, lęki, na niepokój i na złe samopoczucie. Ich działanie przyczynia się w bardzo szybkim czasie do zauważalnych efektów.

Dla kogo nootropiki?

Takie specyfiki są dla wszystkich osób, dla których doba jest zbyt krótka by wszystko zrobić, mając na to energię. Dla ludzi przemęczonych, zmęczonych i niewyspanych. Dla osób mających problemy z pamięcią i z koncentracją, dla tych, którzy chcą poprawić swoje intelektualne możliwości. Są to produkty mające na celu zwiększyć energię, a więc każdy, kto tylko czuje, że jego baterie są zbyt słabe, a jakość snu nie najlepsza z całą pewnością powinien postawić na zastosowanie w swojej suplementacji nootropików. To, o czym jednak warto pamiętać, to fakt, by nie przyjmować ich przez dłuższy czas, ale bardziej doraźne, kiedy mamy spadek mocy, problemy ze snem lub złym samopoczuciem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *