Paczka suplementów: Masa #1

Często szukamy odpowiednich produktów dla celu, jaki chcemy osiągnąć. Na forach pojawia się mnóstwo pytań typu: Co na masę? Co na siłę? Co na redukcje itd...
W ciągu najbliższych dni postaramy się pomóc i odpowiedzieć na te pytania znajdując najciekawsze suplementy zarówno w pakiecie budżetowym jak i "full wypas"!

Zacznijmy więc od pierwszej części. Jakie suplementy wybrać celem rozwoju masy mięśniowej?

Rozbudowa masy mięśniowej to długotrwały proces. Aby uczynić ten proces wysoce efektywny należy dostarczyć nieco więcej kalorii niż wymaga tego od nas nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Należy pamiętać aby nadwyżka kaloryczna była dostosowana do predyspozycji. Jeśli masz skłonności do gromadzenia tkanki tłuszczowej to Twój naddatek kaloryczny nie może wynosić tyle ile u tzw. hardgainerów. Za bezpieczną ilość w pierwszych tygodniach można przyjąć 100-200 kcal. Osoby o szybkim metabolizmie i niewielkiej masie mięśniowej mogą sobie pozwolić na nieco większy naddatek tj 200-300 kcal. Warto jednak obserwować postęp wzrostu wagi - czy nie jest on zbyt szybki oraz czy nie przybywa nam zbyt wiele tkanki magazynującej.

Dla rozwoju masy mięśniowej ważny jest również trening. Samo dostarczanie nadwyżki kalorycznej w dłuższej perspektywie czasu zakończy się dla nas nabraniem nie masy mięśniowej, ale tkanki tłuszczowej. Dlatego niezbędnym ogniwem na drodze do budowy mięśni jest trening. Odpowiedni trening powinien cechować się dostosowaniem aktywności do naszych możliwości oraz nieprzeładowaną formą, szczególnie dla adeptów siłowni. Co wybrać na początek split czy fbw? Postaraliśmy się wyjaśnić te różnice tutaj. Warto w początkowym okresie treningów skorzystać z usług dobrego trenera personalnego.

Kreatyna

Tonajpopularniejszy i najbardziej skutecznym (o potwierdzonym działaniu w badaniach klinicznych) suplement na świecie. Jest syntetyzowana w organizmie z aminokwasów: L-argininy, glicyny i L-metioniny. Przede wszystkim wykorzystywana w tzw. szlaku fosfagenowym, gdzie końcowym rezultatem jest wytworzenie wysokoenergetycznego związku – ATP. Poza tym korzyści jakie płyną ze stosowania tej formy suplementacji to: w zależności od rodzaju kreatyny – wzrost wytrzymałości aerobowej lub/i anaerobowej; wzrost beztłuszczowej masy ciała; wzrost objętości mięśni szkieletowych. Dodatkowo kreatyna może być stosowana w leczeniu klinicznym: w chorobach serca i Alzheimera (poprzez obniżanie homocysteiny), w upośledzeniu funkcjonowania układu odpornościowego (synteza glutationu) oraz w zaburzeniach funkcji poznawczych.

Propozycja budżetowa

Creatine Powder

Creatine Powder firmy Universal to lider w kategorii tanich kreatyn. Jest to odmiana monohydratu w formie Creapure, jedyna klinicznie przetestowana kreatyna.

Propozycja "full wypas"

Green Magnitude

Green Magnitude Controled Labsto połączenie dwóch bardzo aktywnych związków (kwas jabłkowy oraz chelat magnezowy) wchodzących w skład cząsteczki kreatyny. Magnez zdecydowanie poprawia przyswajalność kreatyny! Dodatkowo w składzie mamy Betainę oraz L-Taurynę i L-Tyrozynę, które wzmacniają produkt i pozwalają budować czystą ekstremalną masę!

Białko

Białko to materiał budulcowy dla naszych mięśni. Aminokwasy czyli składowe części białka to cegiełki, a one budują nasze mięśnie! Białka dzielimy na izolaty i hydrolizaty (szybkoprzyswajalne), koncentraty (średnia długość wchłaniania) oraz kazeiny (białka o długiej kinematyce wchłanialności).

Propozycja budżetowa

Koncentrat 80%

Koncentrat WPC 80% firmy Extensor, towysokiej klasy produkt wysokobiałkowy. W 100 proc. oparty na czystym koncentracie białek serwatkowych o zawartości 80 procent białka.

Propozycja "full wypas"

100% Whey Gold Standard

100% Whey Gold Standard to światowej klasy odżywka białkowa. W swoim składzie zawiera aż cztery źródła białka, dzięki czemu maszpewność, że przyjmujesz produkt charakteryzujący się pełnym profilem aminokwasowym, zróżnicowanym czasem wchłaniania oraz wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA oraz glutaminy i jej prekursorów.

Odżywka typu gainer

Mamy białko do uzupełnienia braków w diecie, a z kolei produkt nazywany "gainerem", "masówką" itp, zwiększa kalorykę w diecie nie obciążając żołądka dodatkowym jedzeniem.

Propozycja budżetowa

Whey Mass Builder

Whey Mass Builder od Hi-Tecto odżywka zawierająca 20 g białka i ponad 70 gram węglowodanów! To idealne rozwiązanie dla osób, które mają duże problemy ze spożywaniem odpowiedniej ilości pożywienia.

Propozycja "full wypas"

Hard Mass

Hard Mass firmy Trecto połączenie węglowodanów oraz białka w proporcji 1:1 (po ~46 g.), wskutek czego nasze mięśnie otrzymują niezbędne do budowy substancje, pozwalając nam rozwijać muskulaturę.

Odżywka przedtrenigowa

Ten post jest skierowany głównie do adeptów siłowni lub osób nieobeznanych w suplementach. Dlatego też pominiemy tutaj najsilniejsze "pre" i zasugerujemy mniej napakowane środki.

Propozycja budżetowa

Crea Shot

Crea Shot od firmy Activlabjest propozycją delikatnego produktu wspierającego jakość naszego treningu, a dzięki kreatynie w składzie wykazuje aktywację szeregu działań anabolicznych. Arginina zapewni odpowiednią pompę mięśniową oraz wzrost wytrzymałości.

Propozycja "full wypas"

Full As Fuck

Full As Fuck ze stajni 5%to suplement przedtreningowy, przeznaczony dla tych wszystkich, którym zależy na uzyskaniu maksymalnego efektu "pompy mięśniowej" podczas treningu na siłowni. Porcje 5 g. substancji poprawiających uczucie pompy, zapewni że polubicie ten preparat i odechce się treningów bez Full As Fuck!

Witamina D3+K2

więcej o tym dlaczego warto suplementować witaminę D znajdziecie tutaj: LINK

Tutaj mamy tylko jedną propozycję, dlaczego? Ponieważ suplement ten został przebadany w laboratorium i mamy potwierdzenie autentyczności składu. Wiemy więc że to sprawdzony i "działający" suplement. Link do badań.

Vitamin D3 & K2 MK7

 

Propozycje budżetowe wcale nie są gorsze, zapewne lepszym wyborem pod kontem efektywności jest kupno bardziej zaawansowanejz wymienionych tutaj odżywek, ale mamy świadomość że nie każdy może sobie na to pozwolić. Na pewno ucierpią na tym walory smakowe czy delikatnie jakościowe, ale kwestie efektów będą adekwatne do zrobionych zakupów.

Na ten czas (bycia początkującym) zestaw jest ok. Można go jeszcze dowolnie rozbudowywać kupując boostery testosteronu, produkty na ochronę stawów czy aminokwasy. Na pewno będą one wspierać proces budowy masy mięśniowej i przyniosą wymierne korzyści, jednak nie każdy z trenujących, najczęściej młodych chłopaków, często jeszcze się uczących nie posiada dużego zasobu gotówki. Zatem podstawy już tu mamy, jeśli chcemy zapytać o dodatkowe suplementy, śmiało piszcie w komentarzach, rozwiążemy każdy problem dotyczący suplementów!

Tagi: białko, co na mase, gainer, kreatyna, masa