Popularne artykuły

Serrapeptaza – korzyści wynikające z jej stosowania
Healthy Lifestyle

Serrapeptaza – korzyści wynikające z jej stosowania 

Odkryty we wczesnych latach siedemdziesiątych enzym proteolityczny został wyizolowany z pałeczek krwawych, bakterii zlokalizowanych w jelitach jedwabników. Serrapeptaza, zwana również serratiopeptidazą, jest wysokiej jakości enzymem, który ma silne właściwości prozdrowotne. Obecnie serrapeptaza jest stosowana w całej Europie i Azji w warunkach klinicznych. Może m.in.rozkładać martwą tkankę w organizmie.

Serrapeptaza jest enzymem, który wzbudza zainteresowanie naukowców na całym świecie, przez co został dokładnie zbadany pod kątem szerokiej gamy zastosowań klinicznych. Jest używany klinicznie w całej Europie i Azji podczas leczenia różnych problemów zdrowotnych. Jednym z najbardziej znanych zwolenników tego enzymu był niemiecki lekarz, dr Hans Nieper, przez niektórych nazywany nawet „ojcem serrapeptazy”. Odniósł wielki sukces suplementując serrapeptazę jako wsparcie zdrowia układu krążenia i serca.

Jak działa serrapeptaza?

Serrapeptaza jest ważnym enzymem, który pełni szereg istotnych funkcji. Może wiązać się z makroglobuliną alfa-2, białkiem w osoczu krwi, i w ten sposób przemieszczać się do obszarów ciała, gdzie jest najbardziej potrzebny. Co ciekawe, serrapeptaza jest tym samym enzymem, który pomaga jedwabnikom przerwać ich ochronny kokon przed opuszczeniem go. Serrapeptaza ma zdolność trawienia tylko martwej tkanki, dzięki czemu rozpuszcza jej stare toksyczne warstwy, które zatykają układ trawienny i wyściółkę naszych tętnic. Jest to jeden z powodów, dla których enzym ten jest tak dobry w powstrzymywaniu nagromadzenia złogów w tętnicach po operacji serca.

Korzyści zdrowotne przyjmowania serrapeptazy

1. Wspiera zdrowie układu krążenia

Dr Nieper odkrył, że serrapeptaza sprzyja prawidłowemu krzepnięciu krwi i zmniejsza widoczność żylaków. Inne badania wykazały, że serrapeptaza skutecznie usuwa blaszkę miażdżycową bez uszkadzania zdrowych komórek wzdłuż ścian tętnicy. Jako suplement jest często stosowany w połączeniu z nattokinazą.

2. Łagodzi zaczerwienienie

Wiele badań potwierdza, że ​​serrapeptaza łagodzi zaczerwienienia i obrzęki. Wspiera równowagę organizmu na poziomie komórkowym.

3. Pomaga przy obrażeniach pourazowych

Serrapeptaza jest szeroko stosowana w Europie jako wsparcie pourazowe (przy uszkodzeniach takich jak skręcenia i zerwane więzadła), jak również przy obrzękach pozabiegowych pacjentów chirurgicznych.

4. Utrzymuje równowagę płynową i niweluje opuchliznę

Serrapeptaza została zatwierdzona jako standardowy lek przeciwobrzękowy w wielu krajach europejskich. W niemieckim badaniu nad tym enzymem stwierdzono, że może on zmniejszyć obrzęk u pacjentów po operacji kostki nawet o 50% do trzeciego dnia po zabiegu. Pacjenci, którzy przyjmowali serrapeptazę, zgłaszali mniej dolegliwości niż grupy kontrolne. Ponadto pacjenci, którym podawano serrapeptazę, odczuwali komfort szybciej niż ci, którzy nie przyjmowali suplementu.

5. Wspiera zdrowie piersi

W badaniu z podwójnie ślepą próbą stwierdzono, że serrapeptaza zmniejsza wrażliwość piersi i ich obrzęk u 85,7% pacjentów przyjmujących suplement. Wiążę się to z faktem, że enzym ma właściwości fibrynolityczne i proteolityczne.

6. Sprzyja zdrowiu uszu, nosa i gardła

W jednym z badań z podwójnie ślepą próbą pacjenci z ostrymi lub przewlekłymi chorobami ucha, nosa lub gardła stwierdzili znaczącą regresję objawów dzięki przyjmowaniu serrapeptazy. Enzym może zmniejszać lepkość śluzu, ułatwiając w ten sposób jego drenaż.

7. Może być pomocny w zespole cieśni nadgarstka

Ostatnie badania potwierdzają zastosowanie tego enzymu do zmniejszenia objawów związanych z zespołem cieśni nadgarstka. Zespół cieśni nadgarstka to bolesny uraz nadgarstka spowodowany uciśnięciem nerwu biegnącego wzdłuż kości nadgarstka. We wstępnym badaniu na dwudziestu pacjentach, 65% z nich po przyjęciu serrapeptazy wykazało poprawę kliniczną bez skutków ubocznych.

8. Wspiera dobrą kondycję ogólnoustrojową

Serrapeptaza jest wykorzystywana przez organizm w szerokiej gamie funkcji. Enzym ten jest ważny zarówno dla układu nerwowego, jak i dla uszu, nosa i gardła. Jego właściwości są korzystne dla układu oddechowego, prostaty, układu sercowo-naczyniowego i wielu innych części ciała. Mówi się również o pozytywnym wpływie na urazy sportowe, pooperacyjne blizny i zmiany chorobowe, żylaki, oraz o zapobieganiu starzenia, przywróceniu zdrowego metabolizmu fibryny i redukcji białka C-reaktywnego.

Jak odczytać jednostki miary serrapeptazy?

Serrapeptaza jest mierzona w SU (jednostki serrapeptazy). Pochodzi z farmakopei japońskiej i koreańskiej. Jednostki podają poziom aktywności enzymu; im wyższa liczba, tym bardziej jest aktywny.

Gdzie mogę znaleźć najlepsze źródło serrapeptazy?

Zdecydowanie warto szukać jej w jak najlepszych sklepach, które oferują suplementy najlepszej jakości o stwierdzonym działaniu. Możemy polecić naszą ofertę.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *