Termogeniki – sposób na oporną tkankę tłuszczową

Avatar

Termogeniki są to naturalne środki pomagające zgubić zbędne kilogramy. Głównym założeniem jest zastępowanie kalorycznych produktów takimi, które podwyższą metabolizm organizmu, tym samym też zwiększając wydzielanie ciepła z ciała. Takie zadanie ma na celu spalanie tłuszczu ze zdwojoną siłą. Produkty bogate w termogeniki to najlepsze na co możemy postawić, bowiem okazują się być w pełni skuteczne, jednocześnie i bezpieczne dla naszego organizmu. Całe działanie opiera się na termogenezie, a więc takim procesom, których zadaniem jest utrzymanie jednolitej temperatury ciała.

W wielu produktach znajdziemy tego typu środki, ale i po takie możemy sięgnąć w postaci odpowiedniej suplementacji. Co warto jeść? Na pewno owoce bogate w witaminę C, warzywa bogate w błonnik, ostre przyprawy, chude mięsa bogate w proteiny, tran oraz warzywa strączkowe.

Działanie

Jak wspomnieliśmy wyżej, wszystko kręci się wokół termogenezy, a więc procesów mających na celu utrzymanie jednolitej temperatury ciała. Jeśli temperatura się podnosi, tym samym przyspiesza przemiana materii, a co za tym idzie spalonych zostaje więcej kalorii. Jedzenie posiłków przyczynia się do chudnięcia, bowiem dzięki temu organizm automatycznie tą materię przyspiesza. Posiłków w naszej diecie powinno być pięć, a nawet i sześć, w zależności od zapotrzebowania. Jeśli dodatkowo będą one zawierały owe termogeniki w jeszcze większym stopniu  cały ten proces spalania tkanki tłuszczowej będzie przebiegał szybciej. Główne działanie termogeników to spalenie większej ilości kalorii, redukcja nielubianego tłuszczu z miejsc opornych, mniejszy apetyt na słodycze, a także odpowiednio pracujący metabolizm. Ich dużą zaletą jest to, że zwiększają one termogenezę zarówno podczas treningów, jak również i w dni, w których żadnych ćwiczeń nie wykonujemy. Spożywając termogeniki zarówno w diecie, jak również i poprzez suplementy oprócz redukcji tłuszczu, zwiększamy efektywność ćwiczeń, siłę mięśni, wzmacniamy wydolność organizmu, a do tego zapobiegamy efektowi jo-jo.

Dawkowanie

Jeśli chodzi o dietę nie ma tutaj żadnych ograniczeń w kwestii przyjmowania termogeników. Jeśli zaś chodzi o suplement, jako spalacz tłuszczu wszystko tak naprawdę uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji. Najlepiej jest zacząć od przyjmowania jednej kapsułki dziennie 30 minut przed rozpoczętym treningiem. Jeśli organizm będzie reagował odpowiednio, nie pojawią się żadne skutki uboczne wówczas można zwiększyć dawkę. Konkretna ilość powinna dać nam uczucie ciepła, ale bez powodowania dyskomfortu, nadpobudliwości i rozdrażnienia. Kiedy przyjmować? Na pewno nie z posiłkami, szczególnie z mlekiem i przetworami mlecznymi. Choć w większości przypadków leków i suplementów nie powinno przyjmować się na pusty żołądek, z tymi preparatami jest odwrotnie. Termogeniki bardzo często wchodzą w reakcje ze składnikami pożywienia, a więc aby zwiększyć ich efektywność warto postawić na zjadanie ich po obudzeniu, przed śniadaniem.

Tagi: odchudzanie, spalacze, spalacze tłuszczu, termogeniki, termogeniki co to, termogeniki czym są, termogeniki dawkowanie, termogeniki dla kogo, termogeniki działanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *