Trening dla kobiet

Mamy nowy rok, a więc i masę postanowień noworocznych, które tylko czekają na realizację. Między innymi jest to trzymanie diety (chyba najczęstsze postanowienie) i pójście na siłownię. Z tym drugim nierzadko wiąże się wiele wątpliwości u kobiet.

Dlaczego właśnie u kobiet? Z prostego powodu – kobiety nie są aż tak zdeterminowane na rozrost masy mięśniowej i tego właśnie obawiają się najbardziej. Krąży wiele mitów, dotyczących siłowni oraz wewnętrznych przekonań, które skutecznie odpychają płeć piękną od chwycenia za konkretne ciężary. Jakie zatem są mity, a jakie fakty?

Będę wyglądać jak facet!

Masz na to szanse! Wystarczy, że doprowadzisz do ruiny swoją gospodarkę hormonalną i zdrowie albo po prostu zaczniesz brać sterydy. Wybierz który z tych sposobów wolisz wybrać.

A tak naturalnie, nie jest to możliwe. Nasze hormony są w nieco innym ustawieniu niż u mężczyzn, zatem nie jest tak łatwo się do nich upodobnić. Trzeba naprawdę się mocno nagimnastykować (nie tylko na siłowni), żeby rzeczywiście wyglądać męsko, jak możemy zauważyć to u niektórych pań.

Nie bój się zatem złapać za sztangę i ciężarki, bo to właśnie one najładniej ukształtują Twoje ciało i sprawią, że stanie się jędrne.

Chcę tylko schudnąć z brzucha i zrobić sobie sześciopak

Niestety, ale tak się nie da. Tkanka tłuszczowa jest w dużej mierze zależna od naszej diety, a wygląd naszego brzucha od genetyki. Często się mówi, że brzuch robi się w kuchni i jest to jak najbardziej prawda. Odpowiednia dieta to klucz do sukcesu.

Warto również wspomnieć, że robienie brzuszków nie jest najlepszym sposobem na wyrobienie silnego brzucha, a zwłaszcza u kobiet. Bardzo często wykonujemy to ćwiczenie nieprawidłowo, a w przypadku płci pięknej problemem jest tworzenie się podciśnienia w dnie miednicy, przez co niestety mięśnie mogą osłabnąć, a to prowadzi do nietrzymania moczu. Jest mnóstwo innych, o wiele lepszych ćwiczeń na brzuch i je warto praktykować.

Muszę mieć inny trening niż mężczyźni, tylko gdzie znaleźć damskie ćwiczenia?

To nie działa w ten sposób. Inaczejpowinnaśćwiczyć od osób, które mają złą technikę. Lub inne priorytety niż Ty. Wszystkie ćwiczenia są dla... wszystkich! Trzeba zadbać tylko o poprawność ich wykonywania i sens całego treningu.

Możesz też zacząć od treningów z dobrym trenerem. Dzięki temu dostaniesz gotowy plan oraz przerobisz całą technikę i będziesz pewna, że nie zrobisz sobie krzywdy.

Chcę zamienić tłuszcz w mięśnie!

Ja też bym chciała. Ale niestety się tak nie da. To są dwie różne tkanki i niemożliwa jest taka przemiana. Najpierw spal tłuszcz, a później zbudujesz mięśnie. Możesz robić to równocześnie, ale nie będzie to szybki proces i na to musisz być gotowa. Nic nie trwa tydzień. Na efekty trzeba sobie zapracować i nieco poczekać. Ale na pewno będą, więc warto.

Bo ja muszę schudnąć do wesela za tydzień 10 kg i od razu poprawić sobie pupę na siłowni do sukienki

Wielu z nas żyje marzeniami, w nierealnym świecie. Ale uwierz mi, nie warto. Jak to mówią "nie od razu Rzym zbudowano" - to niby dlaczego wysportowana sylwetka miałaby się pojawić po tygodniu czy miesiącu? Po miesiącu na pewno zauważysz zmiany, jeśli będziesz sumienna. Nie licz jednak na to, że przy niewłaściwej diecie i słabych jakościowo ćwiczeniach cokolwiek zmienisz. Jeśli chcesz się za coś zabrać, to zrób to porządnie, żeby potem nie narzekać, że nic Ci nie wyszło.

A co mi w ogóle da siłownia, co

  • Jędrne ciało,
  • mniej (nie mówię tu o całkowitym braku - to zależy od osoby) cellulitu,
  • ładniejsza kompozycja ciała (zgrabna sylwetka),
  • silne mięśnie, mocne kości,
  • lepsza kondycja - lepsza praca serca,
  • dużo większa sprawność, również przy codziennych czynnościach,
  • zmniejszenie bólu pleców,
  • poprawa wydolności organizmu,
  • SPORT TO ZDROWIE!

Czy rzeczywiście warto chodzić na siłownię?

Tak! I nie ma się czego bać - no chyba że niepoprawnej techniki! Zainwestuj w swoje zdrowie, wzmocnij organizm, popraw wydolność swojego organizmu i bądź silniejsza! Bycie kobietą nie oznacza, że musisz być mniej sprawna i słabsza. Uwierz, że stać Cię na to, co najlepsze i zabierz się do działania!

Jak się przygotować?

Sprawdź moje poradniki:

Tagi: ćwiczenia dla kobiet, trening dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *