Witaminy dla mężczyzn – jakie są najlepsze?

Avatar

Kompleksy witaminowe dla mężczyzn są to preparaty składające się z określonych witamin, które wpływają pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu mężczyzny. Jak każdy z nas zapewnie wie, zarówno witaminy i minerały są niezbędne do życia, ale musimy je dostarczyć. Kompleksy witaminowe typowo dla mężczyzn posiadają odpowiednie ilości składników, tak aby mogły one zapewnić pełne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.


Działanie

Witaminy wpływają między innymi na utrzymanie homeostazy, nawadniają one komórki, biorą udział w przemianach energetycznych, mają istotne znaczenie dla układu nerwowego, jak również i mięśniowego. Witaminy wpływają także na rozbudowę ciała. Jeśli chodzi o kompleksy witaminowe dla mężczyzn, są one skierowane dla osób aktywnych (i nie tylko!), które pragną wspomóc się najwyższej jakości składnikami odżywczymi. Te przyczynią się między innymi do zwiększenia wydolności podczas wysiłku, do przybierania na wadze, do odpowiedniego nawodnienia organizmu, a także zachowania energii, dobrego samopoczucia i odpowiedniej mobilizacji. Przyjmowanie kompleksów witaminowych chroni przed skurczami mięśni, przed nadwagą i przed zbyt słabą regeneracją. Witaminy ogólnie mają wpływ także na jakość nasienia, ochronę przed łysieniem, czy też na ochronę przed zbyt szybkim starzeniem się. Warto więc je zażywać, bowiem ich działanie jest nieocenione.

Jakie witaminy i minerały powinny znaleźć się w składzie kompleksów witaminowych?

  • Magnez - dostarcza energii do mięśni, wpływa na ciśnienie krwi, na skurcz i rozkurcz mięśni oraz prawidłową pracę serca.
  • Potas i sód - regulują ciśnienie krwi, odżywiają i nawadniają komórki
  • Witaminy B1, B2 i B3 - pozwalają wykorzystać pokarm jako energię, chronią przed zakwasami, wpływają na rozbudowę mięśni i odpowiednią regenerację.
  • Witamina B6 - tworzą białka i biorą udział w produkcji krwinek czerwonych
  • Witamina B12 - wpływa na produkcję krwinek czerwonych przez szpik, ma znaczenie dla poprawnej pracy układu nerwowego

    Zalecany preparat multiwitaminowy dla mężczyzn
    Zalecany preparat multiwitaminowy dla mężczyzn

  • Witamina E - zmniejsza zmęczenie, wpływa pozytywnie na regenerację, wspomaga układ immunologiczny

Dawkowanie

Dawkowanie uzależnione jest od tego, z jakimi produktami mamy do czynienia. Należy stosować taką ilość, jaka zalecana jest przez producenta.

Niedobory i Nadmiar

Zarówno niedobór, jak również i nadmiar przyczyniają się do pojawienia się wielu skutków ubocznych związanych z działaniem poszczególnych witamin. Niedobór związany jest ze złym stylem życia, z nadmiernym stresem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, z nadużywaniem alkoholu i niewłaściwą dietą. Często i niektóre choroby mogą przyczynić się także do pojawienia się niedoborów niektórych witamin. Jeśli zaś chodzi o nadmiar, zazwyczaj pojawia się on w sytuacji, gdy zażywamy większe ilości, niż zalecane przez producenta.

Polecany produkt

Wśród różnorodnych produktów dostępnych na rynku, warto sięgać po kompleksy witaminowe dla mężczyzn, które zawierają w swoim składzie jak największe ilości niezbędnych składników odżywczych, w ten sposób mamy jeden produkt, a szerokie jego zastosowanie.

Jednym z najciekawszych preparatów jest Adam firmy Now Foods. Jest to suplement zawierający różne witaminy, wspierające pracę organizmu i zwiększające jego wydolność. Będzie on poprawiać samopoczucie, funkcje seksualne, pracę serca, skupienie i wiele innych funkcji organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *