Spalacze tłuszczu – wsparcie w redukcji

Avatar

Spalacze tłuszczu są to suplementy, których działanie opiera się na redukcji tkanki tłuszczowej, jak również i poprawie wydolności organizmu oraz zwiększeniu aktywności psychoruchowej. W pierwszym przypadku zwiększona zostaje intensywność procesu termogenezy, a więc produkcji ciepła. Spalacze tłuszczu zwiększają produkcję ciepła, przez to wydziela się więcej katecholamin, a w ich przypadku zmniejsza się ich rozpad i zwiększa aktywność białek rozprzęgających.

W spalaczach tłuszczu istotną rolę odgrywają kofeina, katechiny herbaciane, synerfyna z gorzkiej pomarańczy, kapsaicyna z pieprzu kajeńskiego i wiele innych składników. Spalacze jak wspomnieliśmy to także wpływ na aktywność i wydolność. Kofeina pobudza do działania, zmniejsza zmęczenie, daje więcej energii. Spalacze działają na układ nerwowy, na nasze samopoczucie i ogólny stan organizmu.

Działanie spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu to nie magiczne tabletki, które wszystko zrobią za nas. Podstawą jest dieta oraz aktywność fizyczna, a spalacze są dobrym rozwiązaniem  okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki nim następuje szybki rozpad  tkanki tłuszczowej w postaci trójglicerydu na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które trafiają do krwiobiegu, wychwytywane są do tkanek, a następnie podlegają estryfikacji. Tam zostają utlenione jako źródło energii do dwutlenku węgla i wody. Jest to tak zwana lipoliza. Spalacze wpływają także na termogenezę, a więc proces w którym organizm ma dążyć do zwiększenia temperatury ciała. A oprócz samego spalania tkanki tłuszczowej, preparaty te zwiększają siłę i wydolność na treningu. Spalacze tłuszczu pobudzają do pracy mitochondria, które znajdują się w komórkach mięśniowych. Zmusza je do spalania kwasów tłuszczowych, które się w tam znajdują. Bardzo często za nadmiar kilogramów w naszym organizmie nie odpowiada tkanka tłuszczowa, ale woda, a  diureza za którą odpowiadają spalacze jest właśnie procesem wydalania płynów z organizmu. Działanie tego typu preparatów jest bardzo szerokie. Oprócz wspomnianych wyżej zmniejsza ono uczucie łaknienia , szczególnie ogranicza chęć do spożywania słodyczy i pobudza do pracy podczas treningu.

Dla kogo spalacze?

Spalacze są bardzo dobrymi preparatami dla osób, które chcą zgubić kilka kilogramów, a naturalnymi sposobami nie mogą. Mogą jest stosować zarówno sportowcy, jak również amatorzy. Wśród kulturystów jest to element podstawowy. Dla osób początkujących, którzy rozpoczynają przygodę ze spalaczami, dobrze jest postawić na preparaty o łagodnym działaniu i obecności kofeiny w dawce nie większej niż 100 mg. W przypadku osób doświadczonych, na których kofeina nie działa w znaczący sposób można wybierać preparaty, które mają dawkę kofeiny sięgającą nawet 200 mg lub takie, w których składzie znajduje się dimetyloamina.

Dawkowanie

Dawki stosowania spalaczy określone są na opakowaniu i należy się do nich stosować, nie zwiększając zalecanej dawki. Dobrze jest też we współpracy z trenerem prowadzącym poprosić o radę lekarza, z pomocą którego można ustalić odpowiednią dawkę.

Ranking spalaczy

Poznaj nasz ranking spalaczy! Dzięki temu łatwiej będzie wybrać Ci coś dla siebie. Zapraszamy!

Tagi: bezpieczne spalacze, fat burnery, najlepsze spalacze, spalacze tłuszczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *