Sulbutiamina – booster dla mózgu

Co zrobisz jeśli będziesz chciał przyspieszyć wzrost mięśni, poprawić swoją siłę i wydolność? Zapewne sięgniesz po odpowiedni suplement przeznaczony dla kulturystów! Powinno to być coś, co sprawi, że będziesz mógł trenować ciężej i dłużej, a Twój organizm będzie w stanie szybciej i wydajniej regenerować uszkodzone włókna mięśniowe.

A co jeśli będzie zależało Ci na poprawie funkcji poznawczych? Skłonisz się pewnie w stronę suplementów nootropowych. Są to substancje, których celem jest poprawa sprawności psychicznej, skupienia, inteligencji, pamięci itd. Jednym z suplementów nootropowych jest sulbutiamina. Zyskuje ona na popularności w zastraszającym tempie, zwłaszcza wśród studentów zarywających noce przed sesją, pytanie tylko – czy aby na pewno działa?

Sulbutiamina - co to?

Sulbutiamina jest zasadniczo postacią tiaminy, która została syntetycznie zmieniona w celu łatwiejszego przekroczenia bariery krew-mózg (substancje, które nie mogą przekroczyć tej bariery nie mogą dostać się do mózgu i nie są w stanie na niego oddziaływać). Oznacza to, że poziomy tiaminy w mózgu są dłużej utrzymywane na wysokim poziomie estrami fosforanu tiaminy.

Sulbutiamina jako nootropik

Badania wykazały, że stosowanie sulbutiamina rzeczywiście poprawia funkcje pamięci poprzez nasilenie cholinergicznych, dopaminergicznych i glutaminergicznych przekazów między neuronami. Potwierdzają to testy przeprowadzone na myszach. Substancja ta może być użyta, aby poprawić pamięć tych, którzy po prostu chcą zadbać o swoją kondycję psychiczną, ale może być również wykorzystywana do zwalczania problemów natury poznawczej- na przykład w celu zapobiegania efektom amnezji, a także poprawianiu pamięci i funkcji poznawczych u pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera i schizofrenię.

Zdolność sulbutiaminy do poprawy neurotransmisji pomaga wzmocnić refleks, uwagę i czujność psychiczną. To również sprawia, że jest użyteczna w leczeniu astenii - formy przewlekłego zmęczenia psychicznego.

Sulbutiamina - korzyści z suplementacjiZnalezione obrazy dla zapytania Sulbutiamine 60 kaps. HADES'S HEGEMONY

Inne zalety sulbutiaminy obejmują: poprawę nastroju, która jest efektem polepszenia funkcjonowania mózgu. Niektórzy ludzie wykorzystają ją też, aby złagodzić stres, a nawet jako "narkotyk imprezowy". Inne, niedawno przeprowadzone, badanie sugeruje, że sulbutiamina może pomóc w leczeniu przypadków zaburzeń erekcji. Dokładny mechanizm tego działania nie jest jednak jeszcze znany. Wreszcie, może ona być stosowana do tłumienia apetytu i jako spalacz tłuszczu w celu zmniejszenia masy ciała.

Sulbutiamina - efekty uboczne

Skutki uboczne sulbutiaminy wydają się być niegroźne i raczej rzadkie, jednak w niektórych przypadkach osoby zgłaszają występowanie wysypki i objawów przypominających egzemę. U innych osób stwierdzono, że ma ona negatywny wpływ na nastrój i powodują chwiejność emocjonalną. W jednym ze zgłoszonych przypadków przyjmowania, sulbutiamina miała negatywny wpływ na objawy choroby afektywnej dwubiegunowej. Jednak to tylko dlatego, że badany stwierdził, że sulbutiamina jest skuteczna i przestał przyjmować inne leki. Niektórzy sugerują, że sulbutiamina jest uzależniająca, ponieważ może zmniejszyć produkcję dopaminy, tak jak kokaina, powodując skoki poziomów, które można "wyleczyć" za pomocą ponownego przyjęcia leku. Może też mieć negatywne oddziaływania z innymi lekami, a zwłaszcza lekami przeciwdepresyjnymi, takimi jak SSRI.

Niektórzy pacjenci zanotowali także problemy ze snem. Suplement ten należy więc przyjmować ze szczególną ostrożnością, a w razie niepokojących objawów – skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj więcej o witaminach z grupy B.

Sulbutiamina - dawkowanie

Jako dzienną dawkę sulbutiaminy sugerujemy ok. 200-600 mg na dobę. Zważając na to, że sulbutiamina jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, najlepiej przyjmować ją w okolicach posiłku je zawierającym.Preparat nadaje się raczej do stosowania krótkoterminowego - jedynie wówczas możliwe jest osiągnięcie najlepszych rezultatów czyli odczuwalna poprawa czynności układu nerwowego.

Sulbutiamina - gdzie kupić?

Najlepsza sulbutiamina powinna być w odpowiedniej formie i bez zbędnych dodatków. Takim suplementem jest Sulbutiamine firmy Apollo's Hegemony. Dzięki temu masz pewność, że zadziała odpowiednio.

Tagi: boostery mózgu, lepsze samopoczucie, mięśnie, mózg, nootropy, pamięć, spalacz tłuszczu, sulbutiamina, suplementacja, suplementy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *