Test Bravermana – po co go wykonywać?

Test Bravermana to bardzo ciekawe narzędzie do poznania kondycji własnego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany tą tematyką to zapraszamy do lektury w której przedstawimy czym jest i jak działa taki test.


1. Czym jest Test Bravermana?

W książce wydanej w 2005 roku pod tytułem The Edge Effect, Dr. Eric Braverman zamieścił po raz pierwszy swój test, a właściwie "ocenę Bravermana" określającą deficyty neuroprzekaźników w naszym mózgu.
Ten dość skomplikowany test to subiektywna ocena ilości neuroprzekaźników i nie powinna stawać na jednej stopie ze skomplikowanymi badaniami laboratoryjnymi. Jednak czy ktokolwiek z Was pomyślałby, aby wydać kilkaset złotych "od tak" i pójść zbadać ilość serotoniny, gaba, acetylocholiny? - Na pewno nie!

Dużo łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem jest wykonanie w pierwszej kolejności testu Bravermana. W sieci pojawiają się informację o wysokiej skuteczności w określaniu deficytów za jego sprawą. O ile łatwo jest określić niedobór za sprawą testu, o tyle trudniej zweryfikować ich dokładny poziom. Dlatego często przy prowadzonej suplementacji, warto ponownie rozwiązać test.

Test może być odpowiedzią dlaczego kupowane i polecane przez wiele osób specyfiki na Ciebie nie działają. Wielu z nas chwali produkty takie jak Brain Fuel czy Omniscienti za ich działanie kognitywne i wzrost sprawności intelektualnej. Jednak często zgłaszają się osoby z informacjami, że na nich kompletnie te środki nie działają lub działają słabo. Są to najczęściej osoby szukające nie tyle zwiększenia swoich zdolności intelektualnych, ze sprawną chemią mózgu, co chcące doprowadzić się takimi środkami do normalnego poziomu. Niestety to nie zadziała, ponieważ dorzucając dopalacz nie mając paliwa nie osiągniemy wzrostu mocy. Paliwem są neuroprzekaźniki i to dlatego powinniśmy zadbać o ich prawidłowy poziom podczas takiej suplementacji.

2. Gdzie znaleźć Test Bravermana?

Jak wcześniej wspominałem w książce The Edge Effect z tym że jest to wersja papierowa do której potrzeba dodatkowej pracy ze spisywaniem zliczaniem odpowiedzi i własną analizą. Dodatkowo ten test jest w języku angielskim i nie każdy może sobie poradzić z tak skomplikowanym testem. Dlatego wychodząc z ofertą produktów poprawiających pracę mózgu zadbaliśmy również oto, abyście mogli rozwiązać ten test online, w języku polskim!

Test znajduję się tutaj: TEST Bravermana.

Optymalnym czasem potrzebnym dla rozwiązania testu jest 20-30 minut. Każda odpowiedź powinna być przemyślana i postawiona według własnych odczuć, a nie "bo tak powinno być". Test należy rozwiązywać w skupieniu i w takim punkcie dnia gdzie czujemy się pośrednio, czyli ani kiepsko, ani też najlepiej. Mimo podobnego brzmienia pytań posiadają one inne funkcje, dlatego sumienne rozwiązanie testu wymaga dużego skupienia, bez ryczącego obok telewizora czy muzyki elektronicznej w tle.

3. Uzupełnianie niedoborów

Test pozwoli określić niedobory za sprawą określenia naszej natury (podejścia do pewnych spraw, określonego zachowania itp.). I tak dowiemy się o poziomie dopaminy, gaba, acetylocholiny i serotoniny.

Dopamina jest jedną z najważniejszych substancji chemicznych mózgu i jej niedobór może prowadzić do utraty energii, zmęczenia i słabej uwagi. Dopamina jest również związana z nastrojem i pozytywnymi uczuciami, niedobór dopaminy może powodować objawy podobne do smutku.

Co na niedobory dopaminy: NALT (N-Acetyl-Tyrozyna) - czyli najskuteczniejsza wersja Tyrozyny. Mucuna Pruriens to najlepsze źródło substancji przekraczającej barierę krew-mózg i podnoszącej poziom dopaminy - L-Dopa.

Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem związanym z tworzeniem pamięci, przechowywaniem jej, uczeniem się i szybkością pracy mózgu. Niedobór acetylocholiny sprawia, że jesteśmy osłabieni, zapominamy się, typowe cechy osób w starszym wieku.

Co na niedobory acetylocholiny: Alpha GPC oraz Cytykolina spośród wielu źródeł choliny, tylko te dwa zapewniają dużą ilość choliny (która przekształca się w acetylocholinę). Dzieję się tak za sprawą przekraczania przez nie bariery krew-mózg, szczególnie polecana jest GPC ze względu na mnogość badań z jej udziałem.

Serotonina to substancja w głównej mierze związana z nastrojem. Jej brak może prowadzić do objawów depresji. Wielu ludzi przy niedoborach doświadcza złego snu i chwilowych utrat pamięci.

Co na niedobory serotoniny: L-Tryptofan5-HTP oraz SAMe. Istnieją również inne substancję, jednak nie polecamy ich ze względu na złożony schemat ich działania.

GABA jest neuroprzekaźnikiem związanym z relaksacją i snem. Niektóre objawy niedoboru GABA obejmują drażliwość, niepokój i złe nastroje. Osoby z niskim poziomem GABA często mają trudności ze snem.

Co na niedobory GABA: Relatonic Forte oraz Phenibut. Pierwszy z produktów to zbiór substancji które poprawiają poziom GABA oraz wywierają bardzo dużo pozytywnych działań na nasz organizm, prawdziwe all in one! Z kolei phenibut to środek dla osób będących bardziej zaawansowanymi graczami, nie należy go stosować zbyt często. Pomocne mogę się okazać również pojedyncze środki: ashwagandha, bacopa monnieri i picamilon.

4. Konsultacje

W celu doboru prawidłowych dawek suplementów zapraszamy do konsultacji:

konsultacje@muscle-zone.pl

 

Tagi: boostery mózgu, dopamina, doping, l-dopa, mózg, phenibut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *