6 produktów spożywczych, które podnoszą poziom testosteronu.

Avatar

Jeżeli szukasz naturalnych sposobów na podniesienie poziomu testosteronu, a co za tym idzie zwiększenia masy mięśniowej, musisz zacząć przykładać większą wagę do tego, co jesz w ciągu dnia. Sprawą oczywistą jest to, że spożycie odpowiedniej ilość kalorii, białek, węglowodanów i zdrowych tłuszczów jest absolutnie niezbędna do wspierania prawidłowego budowania masy mięśniowej. Jednak są produkty spożywcze, które oprócz oczywistych właściwości, kryją w sobie pewne „supermoce”.

Te pokarmy, poza tym, że wspierają naturalny proces budowy tkanki mięśniowej, zwiększają również poziom testosteronu w organizmie. Biorąc pod uwagę, ze testosteron jest najsilniejszym hormonem anabolicznym, to jeśli jego poziom jest niski – efekty naszych treningów nie będą tak szybkie i spektakularne, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Poniżej znajduje się lista pokarmów, które mają tę magiczną moc oddziaływania dodatnie na testosteron:

  • Ostrygi

Bogate w cynk i białko ostrygi spokojnie możemy określić mianem superfood’u w kwestii budowania suchej masy mięśniowej.

  • Wołowina (pochodząca od krów karmionych trawą)

W miarę możliwości staraj się wybierać wołowinę pochodzącą od krów karmionych trawą. Mięso krów, które karmione są paszą, częściej zawiera w sobie różne substancje chemiczne, które mogą wpłynąć na podniesienie poziomu estrogenów. Ponieważ estrogen jest antagonistą testosteronu jego nadmiar w organizmie nie jest pożądany.

  • Migdały

Migdały są kolejnym superfood’em jeśli chodzi o zbawienny wpływ na poziom testosteronu. Dostarczają one zdrowych tłuszczy, które są niezbędne dla utrzymania gospodarki hormonalnej w normie. Ponad to, mężczyźni, których dieta jest uboga w tłuszcz, bardzo często wykazują znacznie obniżony poziom hormonów męskich. Jest to zdecydowanie sytuacja, której za wszelką cenę należy unikać!

  • Łosoś

Łosoś jest rybą bogatą w kwasy tłuszczowe omega, które są niezbędne, aby organizm radził sobie prawidłowo np. ze stresem, jaki generują ćwiczenia fizyczne.  Mężczyźni, którzy przyjmują zbyt mało substancji antyoksydacyjnych cierpią także z powodu obniżenia odporności. Warto jest więc, przyjmując odpowiednią ilość kwasów omega, dbać o równowagę gospodarki hormonalnej. W tym także testosteronu.

  • Nasiona dyni

Jeden z naszych faworytów pod względem zawartości cynku. Ponad to jest doskonałym źródłem witamin i zdrowych tłuszczy. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni o wiele lepiej funkcjonują na dietach o obniżonej zawartości węglowodanów za to zoptymalizowanej pod kątem spożycia tłuszczy.

  • Brukselka

I na końcu warzywo, na którego widok większość z nas kręci nosem z obrzydzeniem. A szkoda, bo jego regularne spożycie ma bardzo pozytywny wpływ na poziom  testosteronu, obniżenie estrogenów, a także zwiększenie libido u mężczyzn.  Brukselkę możesz serwować gotowaną lub pieczoną - nie ma to większego znaczenia.

Podsumowując, warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione produkty i na stałe włączyć je do swojej diety. W połączeniu z dobrze dobranym planem treningowym na pewno pomogą ci uzyskać oczekiwane rezultaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naturalnych boosterach testosteronu zajrzyj TUTAJ.

A jakie są najlepsze boostery testosteronu?

Tagi: booster testoteronu, boostery testosteronu, testosteron

Jeden komentarz

  1. Avatar

    Super wpis, cenne rady:) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *