Popularne artykuły

Bacopa monnieri – wsparcie pracy mózgu
Herbs and Spices Collection - Bacopa. Hand-sketched herbal element on cardboard background. Suitable for ads, signboards, packaging and identity designs
Badania suplementów

Bacopa monnieri – wsparcie pracy mózgu 

Bacopa Monnieri inaczej Brahmi jest to zioło pochodzące z Indii, które od dziesiątek lat uznawane jest za naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości. Rośnie dziko i bardzo często uznawana jest za roślinę doskonałą na mądrość. Wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej, dziś jest składnikiem wielu konwencjonalnych leków.


Działanie Bacopa Monnieri

Bacopa Monnieri od Apollo Hegemony to jeden z niewielu suplementów zawierających standardyzowany ekstrakt Bacopa Monnieri - aż 50% bakozydów!
Bacopa Monnieri od Apollo Hegemony to jeden z niewielu suplementów zawierających standardyzowany ekstrakt Bacopa Monnieri - aż 50% bakozydów!

Działanie Bacopa Monnieri jest niezwykle szerokie i wszechstronne. Przede wszystkim roślina ta działa na problemy z pamięcią, jest idealnym rozwiązaniem na usprawnienie pracy mózgu i na poprawę koncentracji. Stosuje się ją często u dzieci z ADHD, u ludzi po udarze mózgu, jak również i po padaczce. Brahmi wykazuje właściwości antydepresyjne, będąc bardzo dobrym specyfikiem na stany lękowe, na depresję i zaburzenia ze strony naszej psychiki. Zwiększa ona poziom dopaminy i serotoniny. Jest lekiem stosowanym na wrzody żołądka, działa pozytywnie na wątrobę.

Dawkowanie i właściwości

Ilość przyjmowanego Bacopa Monnieri zależy od tego, jaki preparat kupujemy. Jeśli wybieramy postać zioła, należy czubatą łyżkę zalać wrzątkiem i zaparzyć to 5-10 minut. Taki napar można przygotowywać do trzech razy dziennie. W postaci proszku zaparzamy około 1-2 gramów dwa razy dziennie. Dobrze jest stosować ten specyfik przez dłuższy okres czasu, by móc zobaczyć jego działanie. Najlepiej kuracja powinna trwać przynajmniej 3 miesiące. W przypadku kupowania suplementu, warto zwrócić uwagę na jak największą ilość bakozydów w danym preparacie - im więcej, tym lepiej. Wtedy również najlepiej stosować się do zaleceń producenta.

Bacopa Monnieri wykazuje między innymi właściwości przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwpadaczkowe, jak również i przeciwstresowe. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie.

A jak wybrać najlepszy adaptogen?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *