Gotu kola – wsparcie układu nerwowego

Avatar

Gotu Kola jest to roślina z rodziny selerowatych, która rośnie w Azji Środkowej, jak również i w niektórych miejscach w Afryce, w pobliżu wszelkich zbiorników wodnych. W wielu miejscach uznawana za środek lecznicy, który działa na poprawę pamięci oraz koncentracji, a także wpływa pozytywnie na całe ciało człowieka. Gotu Kola jest tak bardzo ceniona, bowiem w jej składzie znajduje się wiele aktywnych substancji.

Działanie Gotu Kola

Gotu Kola od Apollo Hegemony zawiera wysokostężony ekstrakty z Gotu Koli które w pozytywny sposób wpłyną na Twoje samopoczucie oraz organizm
Gotu Kola od Apollo Hegemony zawiera wysokostężony ekstrakty z Gotu Koli które w pozytywny sposób wpłyną na Twoje samopoczucie oraz organizm

Działanie tej rośliny jest niebywale szerokie. Najważniejszą rolę pełni on dla naszego układu nerwowego. Zwiększa aktywość acetylotransferazy cholinowej, a więc enzymu, który katalizuje reakcje syntezy acetylocholiny. Co więcej wspomagają namnażanie i prawidłowe funkcjonowanie komórek nerwowych. Gotu Kola jest idealnym specyfikiem na stany lękowe i na napięcia nerwowe, u ludzi mających problemy z pamięcią i obniżoną koncentracją.

Roślina ta działa także doskonale na układ krwionośny, poprawia krążenie krwi, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, a do tego jest lekiem, który stosowany zewnętrznie bezpośrednio na skórę może poprawić chorobowe miejsca, na których występują żylaki. Szczególnie ceniona przez kobiety wpływa także na wygląd i jakość skóry, a także na leczenie wszelkich skórnych zmian, w tym na pokrzywkę, na trądzik, jak również i na opryszczkę. Jest idealna na zmarszczki i na walkę z cellulitem.

Dawkowanie i właściwości

Gotu Kola może występować w postaci suszonych liści, herbaty, w proszku, w kapsułkach, tabletkach, jako nalewka, jak również i maść. Dawkowanie zależne jest od tego, z czym mamy problem, jak duży on jest i jakim preparatem mamy do czynienia. Na opakowaniu każdego specyfiku podane są wszelkie informacje dotyczące dawkowania i do nich należy się stosować, aby móc zauważyć znaczącą poprawę.

Świeże liście i ekstrakt z Gotu Koli
Świeże liście i ekstrakt z Gotu Koli

Gotu Kola inaczej Wąkrotka Azjatycka ma właściwości lecznice w wielu krajach, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, wspomaga wzrost energii, ma działanie przeciwstarzeniowe. Jest rośliną o szeroki spektrum właściwości, której zażywanie z całą pewnością może przyczynić się do wielu pozytywnych aspektów dla funkcjonowania całego naszego organizmu.

Tagi: gotu kola, Gotu Kola co to jest, Gotu Kola dawkowanie, Gotu Kola dla kogo, Gotu Kola jak działa, Wąkotra azjatycja

2 komentarze

  1. Avatar

    Witam. Chciałabym rozpocząć suplemetację Gotu Kola dla poprawy energii z samego rana. Jaki inny adaptogen albo substancje mogłabym do tego dorzucić aby wzmocnić działanie preparatu i maksymalnie wykorzystać potencjał?

    • Avatar

      Bacopa Monnieri, działają synergistycznie z Gotu Kola, z tym że bacope należy brać z zamiarem dłuższego suplementowania bo pełne działanie pokazuje po ponad miesiącu. Biorę takie kombo już któryś miesiąc i polecam ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *