Najlepsze odżywki przedtreningowe – Ranking 2021

najmocniejsza przedtreningówka

Stymulacja, siła, skupienie i maksymalna pompa! Wśród setek produktów przedtreningowych rozdzieliliśmy je na kilka gatunków - produkty o delikatnym działaniu, z niewielką zawartością kofeiny, kreatyny, AAKG i beta alaniny i bardziej złożone suplementy, zawierające duże ilości kofeiny, wspomagane przez tyrozynę i norvalinę, zawierające alfa-ketoglutaran argininy i jabłczan cytruliny.


Jak działa przedtreningówka?

Mechanizmy działania przedtreningówek są bardzo złożone - musimy wziąć pod uwagę wszystkie działania związane z poszczególnymi substancjami i dodatkowe interakcje z pomiędzy nimi. Niemniej jednak, istnieją pewne konkretne schematy działań, które możemy nakreślić

Zwiększenie ilości źródeł energii wewnątrz naszego organizmu

Mięśnie nie zyskują energii z niczego (nic nie może - podstawy fizyki i zasady zachowania energii). Źródło energii, z którego nasze mięśnie uzyskują swoją siłę, zależy od intensywności i długości treningu. Możemy wyróżnić następujące:
 • System fosfagenowy
 • System anaerobowy z wytwarzaniem kwasu mlekowego
 • System aerobowy
System fosfagenowy

System fosfagenowy jest pierwszym źródłem energii w naszym organizmie. W tym systemie możemy przedstawić dwa związki - ATP i fosfokreatynę.

Musimy tu zrobić małą dygresję - ATP jest bezpośrednim źródłem energii dla naszego organizmu, a każdy inny związek, który daje nam energię, odświeża ATP. Tylko ATP może dać naszym komórkom bioenergię, poprzez rozbicie wysokoenergetycznego wiązania fosforowego między grupami fosforowymi, w którym reakcja ATP przekształca się w ADP. A ADP musi zostać ponownie zmieniony na ATP, przez dodanie grupy fosforowej do związku. Proces ten wymaga energii i jest to rzeczywisty „wysiłek” naszego organizmu - trzeba zregenerować ADP do ATP tak szybko, aby sprostać naszym rzeczywistym wysiłkom fizycznym.

Wracając do tematu - układ fosforanu kreatyny nie jest zbyt skutecznym systemem i nawet jeśli pozwala nam uzyskać najwyższą ilość energii, trwa ona przez około 10 sekund.

Metabolizm ATP

System anaerobowy z wytwarzaniem kwasu mlekowego

System ten jest stosowany w intensywnych, krótkotrwałych wysiłkach, poprzez wyczerpanie glikogenu i glukozy we krwi. Energia z ciała ketonów może być również wykorzystywana tam, ale tylko wtedy, gdy w naszej krwi jest ich duża ilość. Taki stan może być spełniony na przykład w czasie diety ketogenicznej i niskowęglowodanowej, lub w czasach bardzo intensywnego treningu, gdy duża ilość wolnych kwasów tłuszczowych krąży w naszej krwi.

Problem z tym źródłem energii polega na tym, że jeśli intensywny trening trwa zbyt długo (im bardziej intensywny, tym mniej czasu musi trwać), spożycie tlenu nie może spełnić jego wymagań. W takim przypadku powstaje zakwaszenie naszego organizmu z powodu wyższej produkcji kwasu mlekowego. Zakwaszenie jest powodem, dla którego nasze mięśnie nas palą i nie możemy wykonywać więcej ćwiczeń. Aby temu przeciwdziałać, możemy dorzucić:

 • Proste węglowodany - najwygodniejsze źródło energii, które można łatwo stosować bez nadmiernych działań metabolicznych.
 • Cordyceps - cordyceps zwiększa VO2max, co opóźnia zakwaszenie mięśni.
 • Beta-alanina - działa jak bufor pH w naszym organizmie, opóźniając zakwaszenie mięśni.
 • BHB - najwygodniejsze źródło energii związane z kwasem tłuszczowym. Zaleca się uzupełnienie BHB, jeśli chcesz poprawić wyniki treningu w czasie diety ketogenicznej. Używanie BHB na diecie wysokowęglowodanowej jest zbędne, ponieważ nasz organizm użyje węglowodanów, bo to one są łatwiejsze w wykorzystaniu źródła energii dla naszego organizmu.
 • Karnityna - poprawia metabolizm kwasów tłuszczowych, co da dostęp do większej ilości energii.
System aerobowy

Ten system jest używany, gdy jesteśmy w trakcie długotrwałego, mało intensywnego treningu, na przykład treningu cardio. Używamy tu związków, które potrzebują dużo czasu, aby otrzymać z nich energię - białka, tłuszcze, węglowodany i glikogen.

Aby wesprzeć naszą efektywność energetyczną z tego systemu, powinniśmy uwzględnić w naszym uzupełnieniu:

 • Wygodne zamienniki posiłków (batony energetyczne, żele energetyczne) - podczas długotrwałego treningu ważne jest, aby nie głodować. Łatwo strawne i poręczne posiłki będą idealnym wyborem do suplementacji
 • Izotonika - utrzymanie właściwego poziomu wody i elektrolitów w naszym organizmie ma kluczowe znaczenie dla optymalnego poziomu metabolizmu energii.

Poprawa nastroju

Co ciekawe, nastrój jest ogromnym czynnikiem pod względem efektywności treningu. To różnica między złością po pierwszym zestawie rutyny, a treningiem swojego życia, a dodatkowo ucieczką z siłowni na stopy, a nie w samochodzie!

Codzienne występy są poważnie brane pod uwagę w przypadku różnych konkursów. Dlatego tydzień lub dwa z czasu opóźnienia przed zawodami to dobry pomysł.

Jeśli chcesz poprawić swój nastrój podczas treningu, powinieneś skupić się głównie na psychostymulantach. Na przykład:

 • PEA i Hordenina, DMHA, DMAA, L-Dopa, Tyrozyna - te substancje zwiększają poziom dopaminy i norepinefryny, co w krótkim czasie sprawia, że czujesz się szczęśliwy!
 • Kofeina - po prostu wciąż najskuteczniejsza substancja w dawkach wspomagających przed treningiem. Zmniejsza intensywność odczuwania bólu, co pozwala na podniesienie limitów!
 • Teanina - poprawia koncentrację na treningu. I doskonale łączy się z kofeiną!

Optymalizacja metabolizmu energetycznego

Jest to w pewnym stopniu związane z ilością substancji energetycznych w naszym organizmie. Nawet jeśli mamy ich dużo w naszym ciele, muszą być metabolizowane do ATP. I tutaj musimy wziąć pod uwagę związki, które są odpowiedzialne za taki metabolizm. Tutaj powinniśmy skupić się na:

 • Witaminy z grupy B - witaminy z grupy B są częścią enzymów biorących udział w metabolizmie składników odżywczych. Im więcej jedzenia i energii potrzebujesz, tym więcej witamin B powinieneś przyjąć. Zalecana dzienna dawka jest pozytywnie skorelowana z ilością spożywanych kalorii. Pamiętaj, aby wybrać suplementy, które mają bioaktywne formy tych witamin, dla optymalnych korzyści z ich suplementacji.
 • Enzymy trawienne - są one ważne w czasie treningu. W takim przypadku zmniejsza się intensywność procesów trawiennych, ponieważ twoje ciało skupia się na rozdawaniu całej swojej energii mięśniom. Enzymy trawienne przeciwdziałają temu problemowi i pozwalają osiągnąć optymalną biodostępność składników odżywczych.
 • Boostery tlenku azotu - mają działanie rozszerzające naczynia krwionośne, przez co zwiększają rozmiar naczyń krwionośnych. To w rezultacie poprawia transport składników odżywczych w całym ciele. W rezultacie zwiększa to wydajność organizmu.
 • zwiększyć siłę,
 • szybciej schudnąć,
 • dodać więcej energii,
 • intensywniej budować mięśnie,
 • zwiększyć wytrzymałość.

Porównanie przedtreningówek

Przedtreningówki czy energy drink

Na początku napoje energetyczne stanowiły połączenie wody i kofeiny z dodatkiem bąbelków. Niemniej jednak, w odpowiedzi na coraz wyższe wymagania i oczekiwania, napoje energetyczne zaczęły być bardziej lekkimi suplementami przed treningiem. Zestaw witamin z grupy B, tauryna, BCAA coraz częściej pojawiały się obok kofeiny. Punktem zwrotnym w zacieraniu linii w różnicach między przedtreningówkami a napojami energetycznymi było dodanie do oferty produktu Bang w formie napoju energetycznego, który zawiera wszystko, co przed treningiem jest potrzebne.

Więc - musisz wybrać na podstawie składników konkretnych produktów, nie tylko patrząc na formę suplementu!

Przedtreningówka czy BCAA

BCAA jest zdecydowanie mniej złożoną formułą niż te zawarte w przedtreningówkach. Jednak suplementy przedtreningowe często zawierają BCAA (zestaw leucyny, izoleucyny i waliny), który jest tanim dodatkiem związków zwiększających wytrzymałość.

Jeśli więc masz ograniczone fundusze i chcesz skupić się na poprawie swojej wytrzymałości (na przykład podczas długotrwałego treningu o niskiej intensywności), BCAA może być również dobrym wyborem.

Przedtreningówka czy kawa

Kawa jest prawdopodobnie pierwszym suplementem przed treningiem, który próbujesz w swoim życiu! To doskonały wybór, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy naprzedtreningówki, a lubisz rzeczy, które pozostają proste i skuteczne. Kofeina zwiększy twoją świadomość i pobudzi Cię delikatnie (ale zależy od tego, jak mocna jest kawa, którą pijesz), gdy inne substancje pobudzą metabolizm.

Przedtreningówka czy spalacz

Ponownie, granica między przedtreningówkami a spalaczami tłuszczu jest naprawdę ledwo widoczna. Ich kompozycje są bardzo podobne, ale spalacze tłuszczu zawierają więcej substancji termogenicznych. Krótko mówiąc, są delikatnie bardziej złożone niż typowe suplementy przed treningiem.

Przedtreningówki vs. białko serwatkowe

Są to dwa całkowicie różne dodatki. Białko serwatkowe jest po prostu dodatkiem białka w diecie, a przedtreningówki są bezpośrednim strzałem energii tuż przed treningiem. Więc naprawdę trudno jest określić, który jest lepszy. Oba te rodzaje suplementów są niesamowite!

Przedtreningówka i kreatyna

Kreatyna jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym suplementem na rynku. Zwiększa siłę, wytrzymałość, zdolności poznawcze i ogólny stan zdrowia, więc z pewnością korzystne będzie dodanie go do przedtreningówki. Musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, podstawowa forma kreatyny może być bardziej drażliwa dla żołądka, więc jeśli jesteś na nią podatny, spróbuj wybrać przedtreningówki bez kreatyny i dodaj kreatynę po treningu. Po drugie, kreatyna jest często częścią suplementów przedtreningowych, więc sprawdź jej skład, aby nie marnować pieniędzy na nadmierną suplementację!

Przedtreningówka w kapsułkach czy proszku?

Przedtreningówki w kapsułkach lub tabletkach zawsze będzie droższe niż przedtreningówki w proszku. Otoczki są dodatkowym wydatkiem dla producenta. Ponadto tabletki lub kapsułki muszą zostać przetrawione przed uwolnieniem proszku wewnątrz nich, więc musisz wziąć pod uwagę dłuższy czas przed rozpoczęciem treningu. Kapsułki mogą również powodować rozstrój żołądka, co jest zdecydowanie niepożądane podczas treningu.

Czy przedtreningówka jest zdrowa?

Jeśli korzystasz z rekomendacji producentów i jesteś całkowicie szczery ze swoim stanem zdrowia - nie powinno być żadnego problemu. Powinieneś być szczególnie ostrożny w przypadku chorób układu krążenia lub układu nerwowego.

Czy warto stosować przedtreningówki?

Na pewno warto spróbować. Dla niektórych osób wystarczy kawa, a nawet nic, aby dobrze trenować. Inni na przykład nie wyobrażają sobie treningu bez odpowiedniej ilości stymulantów. Musisz spróbować ich sam, aby podjąć decyzję.

Czy przedtreningówki mogą być uznane za doping?

Tak, mogą, jeśli pochodzą z nieoficjalnego źródła lub zawierają konkretne substancje. Musisz być świadomy, tych składników:

 • DMHA
 • DMAA
 • Prohormony
 • SARM

Kiedy brać przedtreningówki?

To proste. Jak sama nazwa wskazuje, powinno być zrobione gdzieś w okolicy treningu. Optymalnie 30 minut przed treningiem lub intensywnym wysiłkiem umysłowy,.

Co jeśli nadal nam to nie wystarcza?

Wtedy z pomocą przychodzą prawdziwe suplementy zawierające siarczan agmatyny, geranium lub alfa-johimbinę. Nowa bardzo silna substancja to DMHA, która jest często używana jako zamiennik geranium, ponieważ jest legalna. Są to produkty o najwyższej jakości. Zastosowanie tego typu preparatów pozwala nie tylko na dobry trening, ale także pozwala nam przekroczyć nasze limity!

Należy pamiętać, że szeroka gama produktów przedtreningowych zawiera substancje nietestowane lub szkodliwe.

Powszechnym zjawiskiem wśród producentów jest dodawanie substancji, które powodują maksymalną stymulację w pierwszych partiach produktów, jednak są to preparaty niedostępne do sprzedaży lub powodujące skutki uboczne.

W naszym rankingu znajdują się tylko sprawdzone i najbardziej skuteczne produkty renomowanych producentów. Suplementy są potwierdzone przez certyfikaty jakości producentów.

Ranking - jaka przedtreningówka jest najmocniejsza?!

Uniwersalne przedtreningówki

1
Na pierwszym miejscu, głosami naszych konsumentów ląduje nasza przedtreningówka (za co bardzo dziękujemy!) MZ Preworkout składa się z prostego, ale odpowiedniego składu, który po prostu działa. NO Boostery, kofeina i dodatek magnezu w specjalnej formie Aquamin idealnie dopełni Twoje wysiłki treningowe i pozwoli Ci wskoczyć na wyższy poziom! Do tego ta cena - aż żal nie spróbować!
2
HyperMax - jest to nowa, przekształcona wersja popularnej przedtreningówki PERFORMAX. Używany przed treningiem pomaga poprawić jego wydajność, zwiększyć siłę i długoterminową energię, pozwalającą trenować ciężej i dłużej.
3
5150 - kompleksowy środek uznanej amerykańskiej marki 5%. Jedna z najmocniejszych przedtreningówek na rynku. Wykazuje się wysoką skutecznością w kształtowaniu atletycznej sylwetki oraz rozwijaniu siły mięśni. Zawiera wyłącznie składniki prowadzące do jak najwyższej wydajności organizmu!
4
Mesomorph - legendarny produkt firmy APS, wykazujący się generowaniem ogromnej energii oraz chęci do treningów. Stary skład z najważniejszymi substancjami aktywnymi jest gwarancją sukcesu w rozwijaniu muskulatury oraz ogromną poprawę wyników siłowych.

Boostery tlenku azotu - najlepiej pompujące przedtreningówki

1
Nitro-X - bardzo skuteczna przedtreningówka, mająca na celu rozszerzenie twoich naczyń krwionośnych, przez nowoczesną, opatentowaną formułę Nitrosigine®. Solidny dodatek stymulantów, oraz johimbiny będzie dodatkowym wsparciem Twojego wysiłku fizycznego
2
Agmatine - jest to produkt dla każdego, kto powiedział, że ten pojedynczy składnik nie może być tak skuteczny, jak bardziej złożona przedtreningówka . Tutaj się mylisz! Agmatyna to kompleksowa przedtreningówka, marki uznanej na rynku. Absolutnie innowacyjny składnik aktywny (agmatyna) pozwoli Ci odkryć nową definicję „pompy mięśniowej”!
3
Nitrox Therapy - propozycja przeznaczona raczej dla początkujących adeptów wysiłku fizycnzego. Nie oznacza to oczywiście że Nitrox jest słaby! Jest to dosyć kompleksowy skład zawierający wszystkie potrzebne składniki od pewnej marki. Jednocześnie nie zawiera substancji które mogłyby negatywnie wpłynąć na samopoczucie początkujących. Idealny wybór na początek przygody z treningiem!

Poprawiające wytrzymałość - przedtreningówki na wytrzymałość

1
Unstoppable -chcesz, aby twoja wytrzymałość była bezkonkurencyjna? No to użyj ... Unstoppable! Specjalna kombinacja składników skupiająca się na kompleksowym wsparciu organizmu - poza stymulantami oraz boosterami tlenku azotu, znajdziemy między innymi opatentowany składnik Vaso6™ wspierający wydolność, norwalinę oraz ekstrakty z kakao, Różenca Górskiego oraz Astragalusa !
2
White Flash - to suplement który poza bardziej klasycznymi składnikami - kofeiną, boosterami NO oraz dodatkiem witamin z grupy B wyróżnia się solidnym dodatkiem adaptogenu - grzybów Lions Mane, co pozytywnie wpłynie na naszą wytrzymałość i motywację podczas treningu!
3
Redweiler - jeden z najbardziej popularnych produktów jednego z najbardziej znanych polskich producentów suplementów diety - Olimp Nutrition. Złożony, jednak nie przekombinowany skład, efektywnie będzie wspierał wysiłki każdego początkującego i średniozaawansowanego, szczególnie jeśli skupiasz się na sportach walki!

Ekstremalne przedtreningówki - najmocniejsza przedtreningówka

OSTRZEŻENIE - poniżej przedstawiamy preparaty, które powinny być stosowane tylko przez zaawansowanych adeptów sportu.

1
Blitzkrieg - to unikatowe połączenie składników o najwyższej skuteczności. Odpowiednie pobudzenie zapewniają synergistyczne połączenia dmha oraz kofeiny. O odpowiedni komfort treningu dbają składniki nasilające pompę mięśniową - 4 gramy l-cytruliny oraz pół grama agmatyny! Z tym produktem zawsze wykonasz dobry trening!

2
PWO V2 to kolejna nowinka spod dokładnie naszej stajni. Moglibyśmy ją określić jako "MZ Preworkout na sterydach" i dokładnie tak jest. Gdy ten pierwszy może być używany praktycznie przez wszystkich, ponieważ jego skład mimo efektywności jest całkiem prosty, w PWO V2 postanowaliśmy iść na całość. Połączenie DMHA z agmatyną zrobi robotę zarówno w sprawie pobudzenia jak i pompy mięśniowej, a reszta użytych substancji tylko dopełnia wyjątkowość Mad Zebry!

3
Shotgun od świeżej firmy Labolic Labs mimo że jest bardzo nowym produktem, to szturmem zdobywa uwagę klientów. I nic dziwnego, ponieważ przedtreningówki z geranium to coraz większa rzadkość. A to nie wszystko co Shotgun oferuje. Kofeina, synefryna, johimbina oraz dodatek substancji zwiększających wytrzymałość, czyni Shotgun świetnym wyborem, jednakże powinien nim być tylko dla najbardziej zaawansowanych, przez to jak potężna jest to formuła.

Sprawdź też: Najlepsze spalacze tłuszczu!

Tagi: dmaa, geranium, kofeina, pobudzenie, pompa, skupienie

39 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.