Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Creatine Mega Caps Creatine Mega Caps 120 kaps.
Olimp
27,00 zł
Magazyn: eu

Creatine Mega Caps

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 26,46 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 300g
27,00 zł z VAT
0,90 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Opóźnia wyczerpanie podczas ćwiczeń
  • Usprawnia regenerację zużytego ATP
  • Wspiera budowanie masy mięśniowej
  • Wspomaga procesy regeneracyjne
  • Posiada działanie anaboliczne
  • Umożliwia wzrost siły mięśni
  • Zwiększa wydajność ćwiczeń

Olimp Creatine Mega Caps to preparat zawierający mikronizowany monohydrat kreatyny zamknięty w kapsułkach mieszczących sporą dawkę substancji aktywnej. Atutami produktu są przystępna cena i szybkie rezultaty, które czynią go jednym z najlepszych możliwych wyborów, jeżeli chodzi o podstawowe suplementy przeznaczone dla osób uprawiających wysiłek fizyczny.

Monohydrat kreatyny jest najczęściej stosowaną formą tego związku, gdzie dodatek cząsteczki wody zwiększa stabilność całej molekuły. Kreatyna jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka, który znajduje się głównie w mięśniach szkieletowych. Tkanka mięśniowa nie posiada zdolności syntezy kreatyny, więc związek ten musi zostać wytworzony podczas endogennej biosyntezy lub pochodzić ze źródeł pokarmowych. Warto zwrócić uwagę na to, że zapotrzebowanie na kreatynę wśród osób uprawiających sport znacznie przewyższa zdolność wytwarzania tego związku przez organizm, a także możliwości konsumpcyjne ze źródeł konwencjonalnych. Oba ograniczenia stały się podstawą do wprowadzenia kreatyny jako suplementu uzupełniającego pełnowartościową dietę sportowca.

Endogenna synteza kreatyny
Synteza kreatyny w organizmie człowieka możliwa jest dzięki dostępności argininy, glicyny i silnego donora metylu, S-adenozylometioniny. Pierwszy etap biosyntezy kreatyny obejmuje przeniesienie grupy amidynowej argininy do glicyny, tworząc L-ornitynę i kwas guanidynooctowy (GAA). Ta reakcja jest katalizowana przez enzym AGAT (arginia:glicyna amidinotransferaza), który uważa się za czynnik ograniczający szybkość syntezy kreatyny, ponieważ aktywność AGAT jest tłumiona przez końcowy produkt całego szlaku - kreatynę. Jest to klasyczny przykład mechanizmu negatywnego sprzężenia zwrotnego, w którym produkt reakcji hamuje główny enzym w szlaku biosyntezy. Dostępne dowody naukowe określają tempo endogennej biosyntezy kreatyny na 1-2 g / d. Aby więc pokryć zapotrzebowanie na tą substancję wśród osób uprawiających sport, rekomenduje się stosowanie suplementów, takich jak np. monohydrat kreatyny.

Dostępność kreatyny z pożywienia
Kreatyna jest zawarta w żywności takiej jak czerwone mięso, ryby i drób. Czas i temperatura obróbki termicznej zwiększają rozkład kreatyny na metaboliczne produkty uboczne, a co za tym idzie już przyrządzone mięso będzie miało niższą jej zawartość. Wg. badań średnie spożycie kreatyny u osób jedzących mięso wynosi około 1 g / d. Nie jest to imponująca ilość, dlatego aby pokryć zapotrzebowanie na tą substancję rekomenduje się stosowanie suplementów, takich jak np. monohydrat kreatyny. Ponadto, badania porównujące różnice między pokarmowymi i suplementacyjnymi źródłami kreatyny wykazały, że spożycie kreatyny pod postacią preparatu skutkuje znacznie wyższym szczytowym stężeniem tego związku w osoczu krwi, niż spożycie podobnej ilości tego związku ze źródeł pokarmowych.

Działanie kreatyny
Kiedy kreatyna znajdzie się wewnątrz komórki docelowej, enzym kinaza kreatynowa przyłącza do niej grupę fosforanową i w ten sposób powstaje fosforan kreatyny. W takiej formie kreatyna jest przechowywana w tkankach. Podczas intensywnej pracy mięśni, szybkość zużywania ATP jest niezwykle wysoka, co prowadzi do gromadzenia się produktów ubocznych pod postacią ADP i fosforanu nieorganicznego (Pi). Aby zapobiec nadmiernej akumulacji ADP i Pi oraz wyczerpaniu ATP organizm wykorzystuje fosfokreatynę.

Podczas okresu odpoczynku po wykonanym wysiłku, dochodzi do odnowienia zapasów fosfokreatyny. Jej resynteza przebiega szybko, a około 95% zapasów fosfokreatyny jest odnowiona już po 3-4 minutach. Fosfokreatyna jest układem energetycznym o bardzo dużej mocy wytwarzającym dużą ilość ATP na jednostkę czasu. Jednak możliwość przechowywania fosfokreatyny w organizmie jest stosunkowo niewielka, co oznacza, że podczas maksymalnej aktywności ulega wyczerpaniu bardzo szybko (tj. 10-20 s).

W związku z tym, suplementacja kreatyną w celu zwiększenia zapasów fosfokreatyny umożliwia opóźnienie wyczerpania, zwiększa wydajność ćwiczeń, a także skraca czas wymagamy do regeneracji pomiędzy cyklicznymi seriami wysiłku fizycznego. Oprócz głównej korzyści polegającej na zwiększaniu potencjału energetycznego, uważa się również, że przyjmowanie kreatyny posiada dodatkowe efekty. Za sprawą przyciągania cząsteczek wody do komórek mięśniowych zwiększa objętość mięśni i tworzy bardziej anaboliczne środowisko umożliwiające zwiększenie masy mięśniowej. Kreatyna może również poprawić wydajność ćwiczeń poprzez skrócenie czasu wymaganego do rozluźnienia mięśni po skurczu.

Skuteczność i bezpieczeństwo kreatyny
Nie ma drugiego takiego składnika w historii suplementów diety, który byłby dokładniej przebadany niż monohydrat kreatyny. Skuteczność działania i bezpieczeństwo stosowania kreatyny zostało potwierdzone mnóstwem badań naukowych, z których dowody niejednokrotnie zbierano w bardzo obszerne opracowania opisujące wspaniałe korzyści wynikające z przyjmowania tego popularnego suplementu.

Podsumowując, Olimp Creatine Mega Caps to skuteczny preparat, którego odpowiednia suplementacja może poprawić wydajność treningową w wielu dyscyplinach, w tym głównie sportach szybkościowych i siłowych. Preparat przeznaczony jest zarówno dla sportowców, jak i tych, którzy wysiłek fizyczny traktują jako formę rekreacji. Szczególne korzyści z przyjmowania preparatu odczują wszystkie osoby ograniczające lub unikające spożywania mięsa.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 4 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 30
w porcji (4 kapsułki)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna84 kJ / 20 kcal*
Tłuszcz0 g*
w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g*
Węglowodany0 g*
w tym cukry0 g*
Białko0 g*
Sól0 g*
Monohydrat kreatyny5000 mg*
w tym kreatyna4400 mg*

Pozostałe składniki

Substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (składnik otoczki - żelatyna, barwnik: E 171

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Jak zbudować tyłek? (Butt day)

Jak zbudować tyłek? (Butt day)

Co jakiś czas pytacie się mnie, co trzeba zrobić by zbudować mięśnie pośladkowe :). Tych pytań było tak dużo,...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027