Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Pregnenolone 50mg Pregnenolone 50mg 60 kaps.
Swanson
49,00 zł
Magazyn: eu

Pregnenolone 50mg 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 48,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
49,00 zł z VAT
0,82 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Potężne wsparcie dla układu endokrynnego, nerwowego i kostno-stawowego
  • Wspomaga procesy regeneracyjne nadnerczy i gonad
  • Zwiększa libido i poprawia sprawność seksualną
  • Poprawia transmisję cholinergiczną i pamięć
  • Redukuje objawy andro- i menopauzy
  • Usprawnia procesy neurogenezy
  • Wspiera funkcje kognitywne

Swanson Pregnenolone to najwyższej jakości produkt przeznaczony dla osób, które chcą przede wszystkim wesprzeć zdrowie układów: hormonalnego, nerwowego, kostno-stawowego, tym samym przyczyniając się do utrzymania homeostazy ustroju.

Preparat zawiera 50 mg pregnenolonu, prohormonu zwanego „ojcem” hormonów steroidowych. W steroidogenezie gonadalnej, nadnerczowej, a także w obrębie ośrodkowego układu nerwowego jest on prekursorem dla takich związków jak m.in. progesteron, estrogeny i testosteron, które w zależności od płci są niezbędne do osiągnięcia prawidłowego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Prawidłowa praca kory nadnerczy
Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż zewnętrzna część parzystego, niewielkiego narządu jakimi są nadnercza pełni bardzo istotną rolę w koordynacji procesów metabolicznych. Ich zaburzona praca prowadzi do poważnych dysproporcji m.in. w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, wraz z powiększeniem jej zasobów, jak również zaburzeń poziomu glukozy we krwi, czy wartości ciśnienia tętniczego.

Obecnie duża część z nas prowadzi stresujący tryb życia, który może prowadzić do tzw. zespołu wypalenia nadnerczy. Jest to nic innego jak zaburzenie ich pracy polegające na zmniejszeniu wydzielania hormonów, które prowadzi to do destabilizacji metabolizmu, a co za tym idzie – homeostazy. Czynnikami ryzyka, powodującymi ten stan jest nieprawidłowa dieta, nadmierny wysiłek fizyczny, ekspozycja na toksyny, czy brak higieny snu.

Aby wspomóc funkcjonowanie tych gruczołów dokrewnych potrzebne jest zdecydowane działanie. Zewnętrzne podanie prohormonu jakim jest pregnenolon spowoduje jego „wykorzystanie” przez komórki nadnerczy do produkcji mineralo-, glikokortykosteroidów i androgenów, co ostatecznie skutkować będzie poprawą funkcji układu endokrynnego.

Zapomnij o impotencji i utracie męskości
W pewnym wieku wyczerpaniu ulega „potencjał męskości” drzemiący w gonadach – innymi słowy jądra zmniejszają produkcję męskich hormonów płciowych. Zaczynają pojawiać się ospałość, rozdrażnienie, problemy z libido, a także zaburzenia erekcji.

Zwalczenie tych uciążliwych symptomów wymaga zewnętrznego wsparcia farmakologicznego. Dostarczenie pregnenolonu pozwala jądrom „wrócić na właściwe tory” syntezy testosteronu, co naocznie przełoży się na poprawę samopoczucia, satysfakcji z życia seksualnego, a mężczyźni aktywni fizycznie z pewnością zauważą poprawę kompozycji ciała i wyników siłowych.

Profilaktyka osteoporozy
Kobiety z większą wrażliwością niż mężczyźni mogą odczuć skutki niedoboru hormonów płciowych – estrogenów. Są one w dużej mierze odpowiedzialne za prawidłową mineralizację tkanki kostnej. Gdy procesy te zostaną zaburzone, z czasem dochodzi do zwiększonej podatności kości na złamania – klinicznie taki stan nazywamy osteoporozą postmenopauzalną.

W takiej sytuacji kuracja pregnenolonem może znacznie zahamować ten proces. Prekursor dla estrogenów dostarczony z zewnątrz stabilizuje ich poziom, zmniejszając również postmenopauzalne wahania nastroju i uczucie gorąca.

Poprawa funkcji neurokognitywnych
Również poza układem dokrewnym znaleziono inne komórki produkujące i korzystające z dóbr oferowanych przez hormony steroidowe – są nimi neurony w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Wykazano, iż pregnenolon wspiera regenerację oraz wytwarzanie komórek nerwowych wraz z osłonkami mielinowymi, które w procesie starzenia ulegają degeneracji.

Ponadto, prohormon ten zdecydowanie poprawia transmisję cholinergiczną, tym samym hamując rozwój choroby Alzheimera, a u osób zdrowych korzystnie wpływa na procesy związane z pamięcią długo- i krótkotrwałą, spowalniając procesy związane ze starzeniem organizmu.

Również u młodych osób zaobserwowano wysokie stężenia pregnenolonu w określonych obszarach mózgowia, które są odpowiedzialne za sen. Wykazano, iż może być on modulować działalność receptorów GABA-A, w miejscu wiązania się popularnych leków nasennych, dzięki czemu reguluje długość snu wolnofalowego.

Podsumowując, Swanson Pregenenolone to produkt dedykowany zarówno mężczyznom i kobietom, które chcą w skuteczny sposób znormalizować pracę nadnerczy, gonad, i wspomóc funkcje kognitywne układu nerwowego. Ponadto rekomendowany jest w przebiegu andro- i menopauzy w celu złagodzenia ich objawów.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Pregnenolon50 mg

Pozostałe składniki

Mąka ryżowa, żelatyna, palmitynian wapnia.

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027