0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

ZMA – opatentowana formuła witaminowo-mineralna o wysokiej biodostępności – zawierająca asparaginian magnezu, asparaginian i monometioninian cynku oraz witaminę B­6. Cynk jest pierwiastkiem  śladowym wpływającym na właściwy przebieg syntezy testosteronu. Niedobór cynku w organizmie przy intensywnym treningu może hamować syntezę męskich hormonów płciowych. Magnez zapewnia prawidłową pracę enzymów, współuczestniczy w produkcji energii, usprawnia działanie serca i układu krążenia oraz działa uspokajająco na układ nerwowy. Właściciel patentu zapewnia, że przyjmowanie preparatów zawierających formułę powoduje wzrost poziomu testosteronu oraz innsulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-l). Odnotowuje się również poprawę jakości snu, a co za tym idzie poprawę formy psychofizycznej, już przy pierwszych dawkach ZMA.

ZMA jest dostępne w sprzedaży w postaci monopreparatu lub preparatów wieloskładnikowych jako czynnik podnoszący poziom męskiego hormonu płciowego testosteronu.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
ZMA Original Długotrwale niedostępny
Trec
od 35,00 zł

Booster testosteronu zawierający chelatowane składniki mineralne. Wspomaga anabolizm.

Powiadomienie

ZMA® to oryginalna formuła składająca się z cynku, magnezu i witaminy B6. Jej twórcą jest Victor Conte, założyciel firmy SNAC Nutrition (SNAC Systems Inc.). Jego zdaniem taka kombinacja składników może korzystnie wpływać na rozbudowę masy mięśniowej i siłę mięśni, ale jak dotąd nie ma twardych dowodów naukowych, które jednoznacznie potwierdziłyby tę tezę. Niemniej jednak suplement ten cieszy się ogromną popularnością i ma wielu zwolenników, zwłaszcza wśród kulturystów i zawodowych sportowców. Naukowcy przypuszczają, że jego korzystne działanie wynika po prostu z właściwości poszczególnych substancji obecnych w składzie, a nie jakiejś nadzwyczajnej synergii ich działania. 

   Co wchodzi w skład ZMA®

Oryginalna formuła ZMA® to 3 składniki w ściśle określonych formach i dawkach. Należą do nich: 30 mg cynku (w postaci siarczanu mono-L-metioniny cynku i asparaginianu cynku), 450 mg magnezu (w postaci asparaginianu magnezu i tlenku magnezu) i 10,5 mg witaminy B6 (w postaci chlorowodorku pirydoksyny). Wszystkie te substancje odgrywają ważną rolę w kluczowych procesach biologicznych, zachodzących w ludzkim organizmie. 

   Jakie właściwości ma ZMA®

Twórca formuły ZMA® postawił tezę, jakoby magnez, cynk i witamina B6 mogły zwiększać produkcję hormonów anabolicznych u sportowców, poprawiać siłę i wytrzymałość mięśni oraz przyspieszać regenerację powysiłkową. Z tego względu autor suplementu zaleca, by przyjmować go przed snem. Niestety żadne rzetelne i wiarygodne badania naukowe nie potwierdziły właściwości przypisywanych ZMA® przez jego twórcę. 

Wiadomo natomiast, że wszystkie składniki zawarte w ZMA® są niezbędne dla organizmu i mają ogromny potencjał. Cynk jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania ustroju, bierze udział w prawidłowym tworzeniu białek, ma wpływ na płodność i rozmnażanie, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowego stężenia testosteronu. Z kolei magnez odpowiada za syntezę białek i może zmniejszać zmęczenie. Z kolei witamina B6 jest kluczowa dla regulacji aktywności hormonalnej i także może przyczyniać się do redukcji uczucia znużenia. U osób, które mają niedobór któregoś z tych składników uzupełnienie deficytu może przynieść realne korzyści dla zdrowia i samopoczucia psychofizycznego. 

   ZMA® – preparaty  

ZMA® nie jest formułą opatentowaną, zastrzeżony jest jedynie znak towarowy. To oznacza, że inni producenci mogą tworzyć podobne produkty, ale nazwy ZMA® mogą używać tylko wtedy, gdy uzyskali licencję od firmy SNAC Nutrition. To sprawia, że na rynku znajduje się bardzo wiele preparatów pochodzących od różnych firm. mających w składzie cynk, magnez i witaminę B6, oznaczonych jako ZMA. 

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje