0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Magnolia bark (sproszkowana kora magnolii) zawierająca polifenole wpływające na poziom GABA, wykazujące pozytywne oddziaływanie na układ nerwowy, wpływające na obniżenie kortyzolu, działającego katabolicznie na tkankę mięśniową. Jest składnikiem, zaawansowanych suplementów wpływających na zwalczanie bezsenności, poziom hormonu wzrostu, obniżających stres, dostępnym na www.muscle-zone.pl

Magnolia bark to sproszkowana kora magnolii lekarskiej (Magnolia officinalis) – rośliny z rodziny magnoliowatych. Stanowi ceniony surowiec zielarski, często używany w lecznictwie. Cieszy się dużą popularnością wśród specjalistów tradycyjnej medycyny chińskiej i japońskiej, którzy przypisują jej właściwości tonizujące, przeciwlękowe i przeciwstresowe. Współcześnie udowodniono, że preparaty na bazie kory magnolii lekarskiej sprzyjają dobremu samopoczuciu fizycznemu i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. 

   Magnolia bark – skład fitochemiczny 

Kora magnolii lekarskiej, stanowiąca główny surowiec zielarski, obfituje w rozmaite substancje aktywne biologicznie. Kluczowymi z nich są przynależące do polifenoli neolignany – magnonol i honokiol. Oprócz tego w korze magnolii występują alkaloidy, olejki eteryczne, glikozydy i bifenole. 

   Magnolia bark – właściwości

W suplementacji magnolia lekarska jest stosowana jako promotor dobrego samopoczucia fizycznego. Często sięgają po nią kobiety w okresie menopauzy. Oprócz tego roślina ta wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. 

   Magnolia bark – preparaty

Na rynku funkcjonują różne produkty na bazie kory magnolii lekarskiej. Dostępna jest sproszkowana kora rośliny, która służy do przygotowania ekstraktu. Jednak najczęściej spotykaną formą są ekstrakty w kapsułkach. Niektóre z nich standaryzuje się na zawartość honokiolu. Kora magnolii lekarskiej jest też często łączona z innymi roślinami. Najpopularniejsza formuła to opatentowana Relora®, która zawiera ekstrakt z kory magnolii lekarskiej i ekstrakt z kory korkowca amurskiego. 

    Magnolia bark – bezpieczeństwo

Profil bezpieczeństwa kory magnolii lekarskiej nie jest do końca znany, ponieważ brakuje dobrze zaprojektowanych badań klinicznych. Specjaliści ostrzegają, że duże dawki potencjalnie mogą być neurotoksyczne. Nie ma jednak oficjalnych wytycznych dotyczących dawkowania preparatów na bazie kory magnolii. Suplementy diety zwykle zawierają od 200 do 800 mg ekstraktu z surowca. Zwraca się uwagę na to, że magnonol i honokiol należą do substancji, które dobrze rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego sugeruje się, że preparaty na bazie kory magnolii mogą być przyjmowane w okolicy posiłku zawierającego źródło tłuszczu. Kory magnolii absolutnie nie wolno łączyć z alkoholem. Nie jest ona odpowiednia także dla kobiet w ciąży. 

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje