0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Żeń-szeń (Panax ginseng) standaryzowany wyciąg 27-30% ginsenozydów. Surowcem jest korzeń żeńszenia właściwego, z którego sporządzany jest wyciąg substancji zwanych ginsenozydami, zawierający 27-30% tego składnika. Korzeń żeńszenia był wykorzystywany od lat w medycynie Wschodu. Wykazuje wielką aktywność biologiczną: zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, zwiększa witalność, jest przeciwutleniaczem, wzmacnia układ immunologiczny, opóźnia procesy starzenia się.

W suplementacji sportowej wyciągi z korzenia żeńszenia wspomagają zdolności wysiłkowe (przede wszystkim gospodarkę tlenową organizmu) oraz zapewniają szybką odnowę układów: mięśniowego i nerwowego. Wspomagają również zdolności seksualne. Dzięki standaryzacji następuje wyższe stężenie składników poprawiające skuteczność działania, co podnosi cenę preparatu, ale równocześnie gwarantuje jego skład. Preparaty z żeńszenia dostępne na www.muscle-zone.pl

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Apollo's Hegemony
119,00 zł
(2)

Energetyzujący suplement diety zawierający standaryzowane ekstrakty roślinne, Dynamine™ i kofeinę.

Kupuję
Hepatica
49,90 zł

Optymalna dawka substancji aktywnych, wspierających siły witalne i zachowanie homeostazy ustroju.

Kupuję
Biotech Usa
49,00 zł

Suplement z argininą dla mężczyzn. Wspomaga aktywność seksualną i witalność.

Kupuję
Apollo's Hegemony
(3)

Standaryzowany ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego. Wysoka zawartość eleuterozydów B i E.

Powiadomienie
Herbal Energy Chwilowo brak
Trec
46,00 zł
(1)

Suplement diety zawierający ekstrakty ziołowe. Działa energetyzująco i zwiększa koncentrację.

Powiadomienie
Now Foods
55,00 zł

Suplement z ekstraktem miłorzębu japońskiego. Wspomaga pamięć, koncentrację oraz układ krążenia.

Powiadomienie
Wianabol Długotrwale niedostępny
Biotech Usa
72,00 zł

Kompozycja silnych, anabolicznych składników naturalnych, wywołuje gwałtowny wzrost poziomu testosteronu.

Powiadomienie
Aliness
32,90 zł
(1)

Zestaw witamin i minerałów, wzbogacony o wyciąg z korzenia żeń-szenia oraz naturalną witaminę C z aceroli.

Powiadomienie
Aliness
54,90 zł

Starannie zbilansowana formuła kompleksowo wspierająca zdrowie mężczyzn.

Powiadomienie
Ginkgo Biloba Double Strength 120mg
Ginkgo Biloba Double Strength 120mg Wycofany
Now Foods

Suplement z ekstraktem miłorzębu japońskiego. Wspomaga pamięć, koncentrację oraz układ krążenia.

Dowiedz się więcej

Żeń-szeń (Panax ginseng), zwany również żeń-szeniem właściwym albo żeń-szeniem koreańskim, to bylina przynależąca do araliowatych. Obecnie naturalnie występuje jedynie na terenach Rosji i Chin. Wcześniej obszar jego występowania był znacznie większy, ale mocno skurczył się ze względu na intensywne zbiory. Są one spowodowane wiarą w niezwykłe właściwości tej rośliny. Ten rodzaj żeń-szenia określa się nawet mianem „wszechleku”, co podkreśla jak zbawienny wpływ na organizm może mieć. Trzeba też podkreślić, że jego lecznicze właściwości są znane i wykorzystywane od tysięcy lat. Surowcem leczniczym są korzenie, które, zdaniem niektórych, swoim wyglądem przypominają sylwetkę człowieka. 

   Substancje aktywne żeń-szenia właściwego 

Najważniejszą częścią rośliny jest korzeń. Gromadzi on liczne składniki aktywne, wśród których główną rolę odgrywają specyficzne saponiny zwane ginsenozydami. Naukowcy wyizolowali z różnych rodzajów żeń-szenia ponad 30 różnych ginsenozydów, które podzielili na kilka grup. W żeń-szeniu koreańskim dominują gisenozydy typy Rg1. Prawdopodobnie to ich obecność odpowiada za energizujące właściwości tego gatunku żeń-szenia. 

   Jakie właściwości ma żeń-szeń właściwy? 

Żeń-szeń właściwy ma duży wpływ na witalność organizmu. Przeciwdziała uczuciu zmęczenia, ożywia, promuje wytrzymałość, wydolność i kondycję fizyczną. Oprócz tego wspiera sprawność umysłu i zdolności poznawcze. Żeń-szeń właściwy jest też uznawany za afrodyzjak. Promuje on zdrowie seksualne i sprzyja poprawie erekcji. Wiele związków chemicznych obecnych w korzeniu tej rośliny to substancje o potencjale antyoksydacyjnym, które są zaangażowane w ochronę DNA, białek i lipidów przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. O żeń-szeniu właściwym często mówi się też w kontekście dobrej odporności organizmu. 

    Jak stosować żeń-szeń właściwy? 

Rekomendowana dawka ekstraktu żeń-szenia koreańskiego nie została ustalona. W badaniach stosowano dawki rzędu od 200 mg do nawet 3 g, ale pomimo tego zaleca się, aby nie przekraczać dawki 1 g ekstraktu na dobę. 

    Czy żeń-szeń właściwy jest bezpieczny?

Żeń-szeń właściwy ma długą historię stosowania i uchodzi za bezpieczny dla organizmu, jednak zwraca się uwagę na to, że preparaty są często fałszowane i zawierają inną roślinę, a nie Panax ginseng.  Na niektóre osoby żeń-szeń właściwy działa nazbyt stymulująco i doświadczają one np. problemów ze snem. Trzeba też pamiętać, że żeń-szeń właściwy wchodzi w interakcję z wieloma lekami, dlatego osoby, które przyjmują preparaty na receptę przed wdrożeniem suplementacji powinny skonsultować się z lekarzem. 

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje