0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Sensoril® to ekstrakt z ashwagandhy (Withania somnifera), opatentowany przez firmę Natron Inc. Do jego produkcji wykorzystuje się mieszankę korzeni i liści rośliny po to, by zapewnić różnorodny i szeroki profil biochemiczny. Sam proces technologiczny obejmuje wyłącznie wodną ekstrakcję i przebiega bez udziału alkoholu czy chemicznych rozpuszczalników. Sensoril®  jest standaryzowany na zawartość trzech głównych grup składników: glikozydów witanolidowych, oligosacharydów oraz witaferyny A.

Przeprowadzono ponad 10 badań klinicznych na ludziach, które potwierdziły bezpieczeństwo i korzystny wpływ Sensoril®  na wydajność umysłową, samopoczucie psychiczne oraz siłę fizyczną. Udowodniono między innymi, że Sensoril®  działa przeciwstresowo, może podnieść poziom energii, sprzyja polepszeniu nastroju, dodaje witalności i łagodzi zmęczenie. Ponadto poprawia zdolności psychomotoryczne, skraca czas reakcji i wyostrza zmysły. Wykazuje również właściwości prozdrowotne - przyczynia się do uregulowania ciśnienia tętniczego i obniża poziom cholesterolu.

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele preparatów, które mają w składzie wyłącznie Sensoril®. Występuje on również jako dodatek do innych związków – można go spotkać w mieszankach nootropowych oraz formułach wspierających walkę ze stresem.

Dawkowanie: brak norm jednostkowego spożycia.

Właściciel patentu deklaruje, że pozytywne efekty działania można odczuć już przy dawce 125 mg na dobę.

Sensoril®  to opatentowany ekstrakt z ashwagandhy, którego producentem jest firma Natron Inc. Powstaje z organicznych korzeni i liści rośliny, dzięki czemu cechuje się różnorodnym profilem biochemicznym. Jest standaryzowany na zawartość aż trzech grup substancji aktywnych biologicznie: glikozydów witanolidowych, witaferyny A i oligosacharydów. Ma udowodnione naukowo działanie przeciwstresowe, korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne i funkcje poznawcze. Może być stosowany jako suplement diety, a także jako dodatek do żywności i napojów. 

   Unikalne cechy Sensoril®

Sensoril® posiada kilka charakterystycznych cech, które odróżniają go od innych ekstraktów z ashwagandhy. Surowcem do jego produkcji jest opatentowana kompozycja liści i korzeni ashwagandhy. Dostarcza ona wielu różnorodnych substancji o aktywności farmakologicznej. Sensoril® dostarcza najwyższą na rynku dawkę glikozydów witanolidowych, a oprócz tego zawiera określoną ilość witaferyny A i oligosacharydów. W procesie pozyskiwania ekstraktu wykorzystuje się wyłącznie wodną ekstrakcję, która wyklucza udział alkoholu czy chemicznych rozpuszczalników. Sensoril® jest wolny od GMO i odpowiedni dla wegetarian. Ma też certyfikat żywności ekologicznej, koszernej i halal. Został uznany za bezpieczny dodatek do żywności (GRAS). 

   Właściwości Sensoril®

Sensoril® może korzystnie wpływać na kondycję fizyczną i psychiczną organizmu. Zawiera ekstrakt z ashwagandhy – rośliny, która wykazuje aktywność adaptogenną, promuje uczucie relaksu, wspomaga dobry sen i wspiera organizm narażony na działanie czynników stresogennych. Może też przyczyniać się do osiągnięcia pożądanego poziomu energii życiowej, a także utrzymania optymalnej aktywności umysłowej i poznawczej. Roślinie przypisuje się też pozytywne oddziaływanie na układ oddechowy, układ krążenia i funkcje reprodukcyjne. 

    Jak stosować Sensoril®

Sensoril® nie jest lekiem i nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących jego dawkowania. Zgodnie z sugestią właściciela patentu najniższa zalecana dawka, która pozwala odczuć pozytywne efekty działania, wynosi 125 mg na dobę. Osoby dorosłe najczęściej stosują dawki rzędu 250 mg. Sensoril® można stosować rano lub wieczorem. Najlepiej przyjmować go w trakcie posiłku. 

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje