0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Sproszkowany cynamon jest nie tylko znaną przyprawą kuchenną, lecz przede wszystkim źródłem składników aktywnych wykazujących potencjał przeciwutleniający i przeciwzapalny. Stosowanie cynamonu poprawia profil lipidowy krwi, obniża poziom glukozy. Stosowanie sproszkowanego cynamonu w suplementacji sportowej wpływa z jednej strony na redukcję tkanki tłuszczowej, z drugiej na przyrost tkanki mięśniowej, gospodarkę insulinową oraz intensyfikuje transport składników odżywczych (glukozy, kreatyny, aminokwasów) do komórek mięśniowych. Jest składnikiem wielu suplementów (m.in. spalaczy tłuszczu, stacków kreatynowych), o potencjalne przeciwutleniającym.

Dawkowanie: od 0,5g do 5g nadobę

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Swanson
44,00 zł

Roślinny środek o działaniu hipoglikemicznym; reguluje gospodarkę glukozową.

Kupuję

Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego wykazuje szerokie spektrum właściwości leczniczych. Jest dostępny jako suplement diety. Właściwie niczym nie różni się od popularnej, niezwykle aromatycznej i bardzo lubianej przyprawy. Jednak kapsułki zawierają zwykle ok. 100-300 mg sproszkowanej kory cynamonowca wonnego, a taka ilość dodana do potrawy na pewni zepsułaby jej smak. Zastosowanie ekstraktu z kory cynamonowca wonnego jest szerokie. Zaleca się go m.in. przy dolegliwościach gastrycznych, jako wsparcie metabolizmu glukozy i pomoc w utrzymaniu prawidłowej wagi. Ceni się go także za aktywność antyoksydacyjną oraz  korzystny wpływ na układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy. 

   Substancje aktywne cynamonowca wonnego

Cynamonowiec wonny (Cinnamomum cassia) to niewysokie drzewko pochodzące z południowych Chin, uprawiane również w Azji. Liście i młode gałązki służą do wytwarzania olejku eterycznego, zaś sproszkowana kora to powszechnie znana przyprawa – cynamon. Może on występować w postaci proszku albo zwiniętych, pojedynczych rurek, zwanych laskami cynamonu. Kora cynamonowca wonnego kryje w sobie związki z różnych grup chemicznych. Kluczowy jest olejek lotny, w skład którego wchodzi głównie aldehyd cynamonowy, eugenol i fenole. Oprócz tego aktywność biologiczną wykazują pentacykliczne diterpeny, kumaryny, witaminy i związki mineralne. 

   Właściwości ekstraktu z cynamonowca wonnego

Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego stanowi tradycyjny ziołowy produkt leczniczy, który stosuje się dla złagodzenia typowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym biegunki. Zaobserwowano, że cynamon promuje prawidłowe trawienie i korzystnie wpływa na zdrowie układu pokarmowego oraz jelit.  Są też dowody na to, że cynamon wspomaga metabolizm komórkowy glukozy i może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Bardzo cenne są antyoksydacyjne właściwości cynamonu. Niektórzy twierdzą, że ekstrakt z cynamonowca wonnego działa ożywczo i pomaga poczuć większą energię do działania. Udowodniono także pozytywne oddziaływanie cynamonu na zdrowie układu nerwowego, oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz korzystny wpływ na skórę i błony śluzowe. 

    Jak stosować ekstrakt z kory cynamonowca wonnego? 

Nie ma określonej precyzyjnie, zalecanej dawki ekstraktu z kory cynamonowca wonnego. W badaniach wykorzystywano dawki rzędu od 120 mg do 6 g dziennie przez okres do 4 miesięcy. Dawkę należy dostosować do własnych potrzeb i najlepiej skonsultować ze specjalistą. Bardzo dużą ostrożność muszą zachować osoby, które cierpią na cukrzyce i leczą się farmakologicznie. Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego może przyczyniać się do obniżenia poziomu cukru we krwi i wchodzi w interakcję z lekami przeciwcukrzycowymi. 

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje