0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Sproszkowany cynamon jest nie tylko znaną przyprawą kuchenną, lecz przede wszystkim źródłem składników aktywnych wykazujących potencjał przeciwutleniający i przeciwzapalny. Stosowanie cynamonu poprawia profil lipidowy krwi, obniża poziom glukozy. Stosowanie sproszkowanego cynamonu w suplementacji sportowej wpływa z jednej strony na redukcję tkanki tłuszczowej, z drugiej na przyrost tkanki mięśniowej, gospodarkę insulinową oraz intensyfikuje transport składników odżywczych (glukozy, kreatyny, aminokwasów) do komórek mięśniowych. Jest składnikiem wielu suplementów (m.in. spalaczy tłuszczu, stacków kreatynowych), o potencjalne przeciwutleniającym.

Dawkowanie: od 0,5g do 5g nadobę

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Swanson
42,00 zł

Roślinny środek o działaniu hipoglikemicznym; reguluje gospodarkę glukozową.

Kupuję
Tri-Chromium 500mcg Chwilowo brak
Now Foods
39,00 zł

Suplement ukierunkowany na regulację stężenia glukozy we krwi.

Powiadomienie

Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego wykazuje szerokie spektrum właściwości leczniczych. Jest dostępny jako suplement diety. Właściwie niczym nie różni się od popularnej, niezwykle aromatycznej i bardzo lubianej przyprawy. Jednak kapsułki zawierają zwykle ok. 100-300 mg sproszkowanej kory cynamonowca wonnego, a taka ilość dodana do potrawy na pewni zepsułaby jej smak. Zastosowanie ekstraktu z kory cynamonowca wonnego jest szerokie. Zaleca się go m.in. przy dolegliwościach gastrycznych, jako wsparcie metabolizmu glukozy i pomoc w utrzymaniu prawidłowej wagi. Ceni się go także za aktywność antyoksydacyjną oraz  korzystny wpływ na układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy. 

   Substancje aktywne cynamonowca wonnego

Cynamonowiec wonny (Cinnamomum cassia) to niewysokie drzewko pochodzące z południowych Chin, uprawiane również w Azji. Liście i młode gałązki służą do wytwarzania olejku eterycznego, zaś sproszkowana kora to powszechnie znana przyprawa – cynamon. Może on występować w postaci proszku albo zwiniętych, pojedynczych rurek, zwanych laskami cynamonu. Kora cynamonowca wonnego kryje w sobie związki z różnych grup chemicznych. Kluczowy jest olejek lotny, w skład którego wchodzi głównie aldehyd cynamonowy, eugenol i fenole. Oprócz tego aktywność biologiczną wykazują pentacykliczne diterpeny, kumaryny, witaminy i związki mineralne. 

   Właściwości ekstraktu z cynamonowca wonnego

Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego stanowi tradycyjny ziołowy produkt leczniczy, który stosuje się dla złagodzenia typowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym biegunki. Zaobserwowano, że cynamon promuje prawidłowe trawienie i korzystnie wpływa na zdrowie układu pokarmowego oraz jelit.  Są też dowody na to, że cynamon wspomaga metabolizm komórkowy glukozy i może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Bardzo cenne są antyoksydacyjne właściwości cynamonu. Niektórzy twierdzą, że ekstrakt z cynamonowca wonnego działa ożywczo i pomaga poczuć większą energię do działania. Udowodniono także pozytywne oddziaływanie cynamonu na zdrowie układu nerwowego, oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz korzystny wpływ na skórę i błony śluzowe. 

    Jak stosować ekstrakt z kory cynamonowca wonnego? 

Nie ma określonej precyzyjnie, zalecanej dawki ekstraktu z kory cynamonowca wonnego. W badaniach wykorzystywano dawki rzędu od 120 mg do 6 g dziennie przez okres do 4 miesięcy. Dawkę należy dostosować do własnych potrzeb i najlepiej skonsultować ze specjalistą. Bardzo dużą ostrożność muszą zachować osoby, które cierpią na cukrzyce i leczą się farmakologicznie. Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego może przyczyniać się do obniżenia poziomu cukru we krwi i wchodzi w interakcję z lekami przeciwcukrzycowymi. 

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje